KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Melandri wystartuje, Hopkins na aucie?

Dobrze poinformowane w sportach motorowych włoskie media spekulują, że bardzo prawdopodobny jest scenariusz, w którym tylko jeden z obecnych motocyklistów Kawasaki dostanie szansę występów w przyszłym roku. Jak donoszą Tuttosport oraz Sportmediaset, w prywatnym zespole utworzonym na bazie Kawasaki wystartuje Marco Melandri. Szefem zespołu ma być Michael Bartholemy. W ten sposób John Hopkins nie znalazłby miejsca w żadnym zespole MotoGP na rok 2009.

Paweł Krupka
Paweł Krupka

O to, by motocykle Kawasaki pojawiły się na starcie nowego sezonu najbardziej zabiega Carmelo Ezpeleta, szef Dorna - firmy która stoi na czele MotoGP. On również jest głównym negocjatorem w w całym przedsięwzięciu.

Znane szczegóły takiej umowy są na razie bardzo ogólnikowe ale kilka faktów może wskazywać na to, że taki scenariusz jest możliwy. Kawasaki udostępni motocykle w specyfikacji na sezon 2009 (które były już testowane) Michaelowi Bertholemy, a belgijski szef uzupełni stawkę MotoGP jednym zawodnikiem - właśnie Marco Melandrim. Krótko po tym, jak Kawasaki wycofało się z MotoGP, fabryczny zespół potwierdził że dostępna ilość części zamiennych powinna wystarczyć dla dwóch maszyn na 1/4 sezonu. Przy odpowiednim wykorzystaniu tych części istnieje więc szansa, że udałoby się przez cały rok prowadzić zespół z jednym motocyklem.

Finanse na ten projekt pochodziłyby częściowo ze strony Dorna. Scenariusz taki uprawdopodabnia sytuacja w Formule 1 - gdzie wycofała się Honda, ale zespół będzie prowadzony przez "prywaciarzy", a wsparcia udzieli sam szef F1 - Bernie Ecclestone. W MotoGP istnieje porozumienie z Międzynarodową Federacją Motocyklową FIM, nakazujące udział przynajmniej 18 zawodników w cyklu mistrzostw świata. Gdyby dołączył Marco Melandri, limit ten zostałby spełniony. Nad rozwojem silnika, jak donosił w styczniu jeden z serwisów - GPOne.com, pracowałaby francuska marka Solution F. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że to wszystko na razie jedynie spekulacje. Na oficjalne potwierdzenie przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
motogpmatters.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×