KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nico Rosberg: Będę walczył o podium

Kierowcy Williamsa są zgodni - bolid w kwalifikacjach sprawował się bardzo dobrze i wszystko zależy od postawy zawodników. Nico Rosberg ambitnie obiecuje podium, a Nakajima chce awansować o kilka pozycji i zdobyć swoje pierwsze punkty w tym sezonie.

Paweł Danowski
Paweł Danowski

Nico Rosberg mógł być zadowolony z wyniku kwalifikacji, co przyznał po sesji. - Jestem bardzo szczęśliwy z szóstego miejsca. Jednak w czasie jazdy mieliśmy drobne problemy. W pierwszej i drugiej sesji nasze tempo nie było właściwe w odpowiednich momentach, ale to wystarczyło do awansu. I nagle w trzeciej części, gdy w bolidzie miałem więcej paliwa, jechało mi się znacznie lepiej. Pojechałem dobre okrążenie i ostatecznie zająłem szóstą lokatę. Jednak przez kary nałożone na innych kierowców wystartuję z świetnego czwartego miejsca - powiedział Niemiec.

- Startując z takiej pozycji i dobierając właściwą strategię, możemy być optymistami przed wyścigiem i mogę powiedzieć, że będziemy starali się o podium. Najważniejszy będzie start i będę uważał kto zastosuje KERS. Oczywiście wolałbym, aby tor podczas wyścigu był suchy, ponieważ jest wtedy bezpieczniej, ale jeżeli zacznie padać wszystko może się wymieszać - powiedział.

Drugi kierowca Williamsa Kazuki Nakajima był dwunasty i tak komentował swoją jazdę: Bolid prowadził się dobrze, ja czułem się nieźle, ale to nie wystarczyło aby awansować do trzeciej części kwalifikacji. Mam teraz możliwość wlania dowolnej ilości paliwa, żeby dobrze dobrać strategię. Mam szansę zająć lepsze miejsce w wyścigu, muszę zachować zimną krew i jechać po swoje.

Dyrektor techniczny zespołu Williams Sam Michael potwierdził dobre przygotowanie bolidów. - Nico miał dobry dzień na torze w Malezji i oczekiwaliśmy, że Kazuki również awansuje do trzeciej serii, jednak znalazł się tuż za pierwszą dziesiątką. Obydwa bolidy prowadziły się bez problemów i spodziewamy się kilku punktów w wyścigu - powiedział.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
autosport.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×