WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polski mistrz świata chciał pomóc chorej dziewczynce. Policja ukarała go... mandatem

Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas imprezy charytatywnej w Ząbkowicach Śląskich. Marcin Głowacki, mistrz świata w stuncie motocyklowym, został ukarany przez policję mandatem za wykonanie swojego pokazu.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Materiały prasowe / Artur Skrzyniarz / Marcin Głowacki w trakcie pokazu stuntu

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Przed paroma dniami w Ząbkowicach Śląskich zorganizowano imprezę charytatywną dla małej Tosi. Dziewczynka, która urodziła się w październiku 2016 roku, cierpi na poważną i rzadko spotykaną wadę serca. Lekarze zdiagnozowali u niej m. in. Tetralogię Fallota, atrezję tętnicy płucnej i pnia płucnego.

Wyjściem dla Tosi jest operacja, do której mogłoby dojść w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Rzymie. Jej koszt to jednak aż 100 tys. zł. Zabieg musi być wykonany, zanim dziewczynka skończy dwanaście miesięcy. W innym przypadku ryzyko nadciśnienia wykluczy możliwość usunięcia wady serca.

Chorej Tosi postanowił pomóc Marcin Głowacki. Mistrz świata w stuncie motocyklowym sam pochodzi z Ząbkowic Śląskich i bez przeszkód zgodził się na pokaz swojej jazdy w trakcie imprezy charytatywnej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że został on przerwany przez policję. Ukarała ona Głowackiego mandatem w wysokości 1000 zł i 7 punktów karnych za... puszczenie kierownicy.

Policjanci doczepili się też do stanu motocykla Głowackiego. Po przeróbkach do stuntu, jego maszyna nie posiada m. in. lusterek, kierunkowskazów oraz reflektorów. - Nie chciałbym już dalej roztrząsać tej sprawy. Tylko skupić się na tym, co było celem, czyli zbiórce pieniędzy dla Tosi - mówi Głowacki w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica ponownie za kierownicą F1. Kulisy wielkiego powrotu Polaka

Głowacki postanowił, że w czwartkowy wieczór da kolejny pokaz swojej jazdy, aby zachęcić ludzi do wsparcia leczenia Tosi. Na ten moment rodzina chorej dziewczynki zebrała nieco ponad 50 tys. zł. Do pełni szczęścia brakuje kolejnych 50 tys. zł. Pokaz stuntu w wykonaniu Głowackiego będzie można zobaczyć o godz. 18 na jego oficjalnym kanale na Facebooku.

Równocześnie mistrz świata w stuncie zamierza walczyć z polską Policją w sprawie mandatu, który otrzymał przed paroma dniami na imprezie charytatywnej. - W piątek zakładam sprawę o odwołanie, ponieważ moim zdaniem funkcjonariusz przekroczył swoje uprawnienia. Ciężko będzie sądzić się przeciwko policjantowi, ale mam wsparcie od dwóch radców prawnych - dodaje Głowacki.

O leczeniu Tosi i zbiórce pieniędzy możesz przeczytać tutaj.Czy Marcin Głowacki powinien zostać ukarany mandatem za udzielenie pokazu stuntu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (139):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Gzikowski Ireneusz 0
  Pycha. Buta. Chcą się porównywać z z klubami z Bundesligi itp. Śmiechu warte.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • pablo80 - RSKZ 1
  Mój wniosek, który odrazu podkreślam, że jest czystą hipotezą...
  Marcin, dojeżdżając na zlot zaczął się popisywać w miejscu do tego niedozwolonym, za co został słusznie ukarany mandatem i odebraniem prawo jazd, których i tak podobno nie miał przy sobie, a że te są mu do pracy potrzebne, musiał coś wykombinować i lekko ubarwił swoją historię. Na szczęście skorzystała na tym Tosia, sprawa się lekko nagłośniła, ludzie po wpłacali pieniądze i teraz tylko czekać na rozprawę... Czy rzetelne media poinformują o jej przebiegu czy tylko o werdykcie, tego się dowiemy, a może nie...
  pablo80 - RSKZ Przesadziłeś z tym, że powiązałeś sympatię psinki do mnie z "komentarzami jej znajomych", nigdzie nie zaznaczając, że nie chodzi o mnie, a staram się trzymać faktów, być merytoryczny i przede wszystkim nie obrażać rozmówcy. Puszczam to już w niepamięć, po Twoim wytłumaczeniu w "P.S.". Mój wpis o ankiecie i sądach był oczywiście sarkazmem. Napisałeś o tym pod artykułem który jest jednostronny. Nie zawiera wielu ważnych informacji, takich jak wersja organizatorów, czy matki dziewczynki. Artykuł gra na uczuciach, tak właśnie manipuluje się opinią publiczną... Co do kilku przeoczonych faktów..., bo ja nie przyjmuję zawsze prawdy na zasadzie zawierzenia..., ale ponieważ działam tylko na telefonie, mam ograniczone pole manewru, dlatego będzie bez linków i filmików. 1. W drugim artykule pada stwierdzenie o zabraniu prawa jazdy, mówi o tym mama Tosi, wszyscy to pominęli, ale jest to bardzo możliwe, gdyż na FB Marcina pada pytanie, dlaczego nie bierze udziału w GP..., które pozostaje bez odpowiedzi..., a na logikę... Dlaczego facet który raczej posiada zasoby finansowe, nagle robi halo o tysiąc złoty? Osobiście sądzę, że wspomniana utrata dokumentów byłaby dobrą odpowiedzią. 2. Pomoc. Jak najbardziej popieram, ale!!! Na jego FB pierwsza informacja o pomocy pojawia się 14 czerwca!!! Nie dziwne, że wcześniej o tym nic? 3. Dlaczego nikt nie nagrywał mistrza podczas pokazu? Tutaj jest napisane, że policja przerwała popis, a na FB... "pokaz nie doszedł do skutku". Co więcej jest filmik z Ząbkowic, ale z 2011 roku... Pokaz wykonuje na placu otoczonym barierkami... Nagle 6 lat później, gdy jego sława jest jeszcze większa nikt nie nagrywa? Co więcej.... 4. Zdjęcie o którym wspomina. Ciężko było, ale znalazłem. Jakaś droga z jednym motocyklistą w tle, barierek brak, a nawet wśród wypowiedzi tutaj pada stwierdzenie, że trasa parady była zabezpieczona barierkami... 5. Wnioski, każdy wyciągnie swoje. Moje później, ponieważ muszę wychodzić do pracy, a już jestem mocno spóźniony...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • margota 0
  Będę wieczorkiem :))
  Teraz jestem w pracy i muszę kończyć :(
  Milusiego i słonecznego :))
  pablo80 - RSKZ Wpadnij jutro. Będzie dużo, nowych faktów... O których inni nie chcą wiedzieć... Dobranoc :*
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (136)
Pokaż więcej komentarzy (139)
Pokaż więcej komentarzy (139)
Pokaż więcej komentarzy (139)