KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polski mistrz świata chciał pomóc chorej dziewczynce. Policja ukarała go... mandatem

Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas imprezy charytatywnej w Ząbkowicach Śląskich. Marcin Głowacki, mistrz świata w stuncie motocyklowym, został ukarany przez policję mandatem za wykonanie swojego pokazu.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Marcin Głowacki w trakcie pokazu stuntu Materiały prasowe / Artur Skrzyniarz / Marcin Głowacki w trakcie pokazu stuntu

Przed paroma dniami w Ząbkowicach Śląskich zorganizowano imprezę charytatywną dla małej Tosi. Dziewczynka, która urodziła się w październiku 2016 roku, cierpi na poważną i rzadko spotykaną wadę serca. Lekarze zdiagnozowali u niej m. in. Tetralogię Fallota, atrezję tętnicy płucnej i pnia płucnego.

Wyjściem dla Tosi jest operacja, do której mogłoby dojść w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Rzymie. Jej koszt to jednak aż 100 tys. zł. Zabieg musi być wykonany, zanim dziewczynka skończy dwanaście miesięcy. W innym przypadku ryzyko nadciśnienia wykluczy możliwość usunięcia wady serca.

Chorej Tosi postanowił pomóc Marcin Głowacki. Mistrz świata w stuncie motocyklowym sam pochodzi z Ząbkowic Śląskich i bez przeszkód zgodził się na pokaz swojej jazdy w trakcie imprezy charytatywnej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że został on przerwany przez policję. Ukarała ona Głowackiego mandatem w wysokości 1000 zł i 7 punktów karnych za... puszczenie kierownicy.

Policjanci doczepili się też do stanu motocykla Głowackiego. Po przeróbkach do stuntu, jego maszyna nie posiada m. in. lusterek, kierunkowskazów oraz reflektorów. - Nie chciałbym już dalej roztrząsać tej sprawy. Tylko skupić się na tym, co było celem, czyli zbiórce pieniędzy dla Tosi - mówi Głowacki w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica ponownie za kierownicą F1. Kulisy wielkiego powrotu Polaka

Głowacki postanowił, że w czwartkowy wieczór da kolejny pokaz swojej jazdy, aby zachęcić ludzi do wsparcia leczenia Tosi. Na ten moment rodzina chorej dziewczynki zebrała nieco ponad 50 tys. zł. Do pełni szczęścia brakuje kolejnych 50 tys. zł. Pokaz stuntu w wykonaniu Głowackiego będzie można zobaczyć o godz. 18 na jego oficjalnym kanale na Facebooku.

Równocześnie mistrz świata w stuncie zamierza walczyć z polską Policją w sprawie mandatu, który otrzymał przed paroma dniami na imprezie charytatywnej. - W piątek zakładam sprawę o odwołanie, ponieważ moim zdaniem funkcjonariusz przekroczył swoje uprawnienia. Ciężko będzie sądzić się przeciwko policjantowi, ale mam wsparcie od dwóch radców prawnych - dodaje Głowacki.

O leczeniu Tosi i zbiórce pieniędzy możesz przeczytać tutaj.

Czy Marcin Głowacki powinien zostać ukarany mandatem za udzielenie pokazu stuntu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (177)
 • Gzikowski Ireneusz Zgłoś komentarz
  Pycha. Buta. Chcą się porównywać z z klubami z Bundesligi itp. Śmiechu warte.
  • grolo Zgłoś komentarz
   Na pytanie sondy: " Czy Marcin Głowacki powinien zostać ukarany mandatem za udzielenie pokazu stuntu?" odpowiedziało NIE aż [b]96 %[/b] głosów. A liczba oddanych głosów wyjątkowo duża
   Czytaj całość
   - ponad 35 tys. To dobitna odpowiedź, szanowna Policjo. Warto pomyśleć nad tymi waszymi Gluzami. Warto pomyśleć, policjancie Gluza.
   • Furca Ewa Zgłoś komentarz
    Unas na parkingu staja na srodku zjazdu i nikt nikogo mandatem niekara, chcial pomoc chorej, ale policja zawsze sie czepia, ale nietych co trzeba,
    • obserwator2017 Zgłoś komentarz
     Chciałbym wiedzieć na podstawie jakich przepisów policjant nałożył mandat w wysokości 1000 zł.? I przypisal 7 punktow do ewidencji. Na podstawie wpisanych podstaw prawnych można
     Czytaj całość
     wywnioskować że motocykliscie zarzucono naruszenie 3 przepisów ktore powinny być zakwalifikowane jako 2 wykroczenia. 1 wykroczenie to spowodowanie zagrozenia w ruchu drogowym mandat maksymalny 500 zl. 6 pkt. 2 wykroczenie 2 naruszenia, mamy tu do czynienia do zbiegu przepisów ustawyokreslonym w art. 9 $1 kodeksu wykroczeń i za to można nałożyć mk do 1000 zł Problem w tym ze za dwa wykroczenia nie moze byc nalozony 1 mandat karny. Policjantnie jest organem orzekajacym oktorym mowa w art. 10 $2 kodeksu wykroczen i dkatego tez nie moze zastosowac kary łącznej moze to tylko sad. Reasumując mandat 1000 zl moze byc nalozony zaa drugie wykroczenie za ktore w tym przypadku nie można przypisac 6 punktów. Przykre ale policjant nie zna przepisów kodeksu wykroczen i kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Ponadto karanie za brak dokumentow przy sobie w sytuacji kiedy można wszystkie dane sprawdzic w bazach a ich brak nie wynika ze zlej woli uwazam za czepianie sie.. Czesto słyszę w mediach jak policjanci nieprawidlowo okreslaja kwote mk. Osoby odpowiedzialne za nadzór powinny reagować
     • Anton Müller Zgłoś komentarz
      ... a gdzie odbywał się ten pokaz? Jeśli na terenie prywatnym, to Głowacki może wywalić ten mandat do śmieci. Gorzej, jeśli jeździł bez trzymanki po ulicy, wtedy nie ma szans na
      Czytaj całość
      niezapłacenie. Szkoda, ze WP nie pisze gdzie się ta jazda odbywała. Pewnie dlatego, aby znowu Polaków skłócać.
      • krriis Zgłoś komentarz
       Rzecz w tym że Ząbkowicami zarządzają ludzie zaKODowani w PO a ich hasło to "by żyło nam się lepiej" to znaczy im elytom PO a nie zwykłym zjadaczom chleba.
       • Andrzej Pracki Zgłoś komentarz
        Trafił głupek na głupka.
        • wisus54 Zgłoś komentarz
         Władzę należy oddawać w ręce osób rozumnych inaczej ludzie są karani nawet śmiercią. A lepsza zmiana w policji nie ponosi konsekwencji.
         • Władysław Jerzyk Zgłoś komentarz
          Nic nie piszecie o tym gdzie on te pokazy robił ! Bo jak na drodze publicznej, bez żadnej zgody na zamknięcie tego odcinka drogi, to nadgorliwy policjant, no miał takie prawo, tak mi się
          Czytaj całość
          wydaje ! Ale miał też prawo tego nie widzieć i zostawić pokaz w spokoju wiedząc jaki jest cel tej zabawy ! Widocznie należał do pisu ! Oni też są bez sumienia, a raczej bez mózgu !
          • masterr Zgłoś komentarz
           Brak podpisu pod mandatem więc nie trzeba go płacić.
           • Pete Chris Zgłoś komentarz
            jak się juz funkcjonariusz powołuje na spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym to niech się przejedzie troche po kraju zdejmie klapki z oczu i popatrzy sobie choćby na
            Czytaj całość
            braki i uchybienia w infrastrukturze drogowej które też przyczyniają się do spadku bezpieczeństwa i nikt z tym nic nie robi przez lata, dziury w drogach, zapadnięte studzienki, złe oznakowanie skrzyżowań czy przejazdów kolejowych etc. Czym się różni niebezpieczeństwo drogowe za które odpowiada państwo od niebezpieczeństwa drogowego za które odpowiadają zmotoryzowani że łatwiej o mandat dla tych drugich?
            • Pete Chris Zgłoś komentarz
             nadgorliwość gorsza od faszyzmu. w ogóle duża część policjantów cierpi na syndrom myśliwego. zespół chorobowy zaburzający osobowość. nie jest już wtedy Bogobojnym funkcjonariuszem
             Czytaj całość
             na służbie troskającym się o dobro i zdrowie obywateli, nie wychodzi na służbę tylko na polowanie, nie jest już funkcjonariuszem tylko myśliwym a ludzie to dla niego zwierzyna łowna, te wszystkie fotoradary ukrywane w siatkę maskującą myśliwego to ostateczny dowód że duża część funkcjonariuszy myśli w ten właśnie sposób.
             • auto Zgłoś komentarz
              To PiS milicjant.
              Zobacz więcej komentarzy (58)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×