KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Leszek Kuzaj powraca na trasy RSMP!

Rajdowi kibice mogą odetchnąć z ulgą, bowiem Leszek Kuzaj nie zniknie z rajdowych tras. Krakowianina zobaczymy w pełnym cyklu RSMP za kierownicą Peugeota 207 S2000.
Mateusz Senko
Mateusz Senko

W planach Leszka Kuzaja jest udział w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w Peugeocie 207 S2000. W grę wchodzi także start w Rajdzie Polski. Możliwe są również sporadyczne występy w innych rajdach. Pilotem Kuzaja będzie Robert Hundla. Załogę Kuzaj/Hundla po raz pierwszy zobaczymy podczas Rajdu Elmot-Krause, który odbędzie się w dniach 14-16 maja. Drugim Peugeotem 207 S2000 przygotowywanym przez STT Racing będzie w tym sezonie startował Szymon Ruta.

To będzie trudny sezon, mimo że prawdopodobnie nie zostaną rozegrane wszystkie eliminacje, jak to pokazał już Rajd Krakowski. Mimo panującego kryzysu wielu dobrych kierowców zebrało budżet, szykuje się mocna stawka nie tylko w samochodach S2000, więc walka toczyła się będzie każdego dnia rajdu o każdy punkt. Można ich będzie bowiem, w myśl nowego regulaminu, zdobyć znacznie więcej podczas jednego rajdu. Tak więc zarówno nam jak i kibicom na pewno nie zabraknie emocji – powiedział Leszek Kuzaj.

Dzięki moim sponsorom, Castrolowi i BP, którzy nie pozwolili mi powiesić kasku na kołku, udało się zgromadzić budżet i wystartuję wraz z Robertem Hundlą Peugeotem 207 S2000 w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Chciałbym oczywiście pojechać, jak chyba większość kierowców, w Rajdzie Polski, który w tym roku urósł do rangi eliminacji Mistrzostw Świata. Na razie są to tylko plany. W tej chwili mój budżet na ten start i na samochód WRC nie pozwala. Być może zaliczę za to sporadycznie kilka innych rajdów. W tym tygodniu czekają nas jeszcze intensywne testy, od których zależy, czy wystartujemy treningowo w słowackim Rajdzie Presov - dodał kierowca.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa/inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×