Mario Theissen: Będziemy rozwijać F1.09

Bolidy teamu BMW Sauber nie są już tak szybkie, jak chociażby w zeszłym roku. Mimo problemów technicznych, dr Mario Theissen zapowiedział, iż nie zaprzestaną prac nad rozwojem F1.09.

Robert Chruściński
Robert Chruściński

Po dziewięciu wyścigach Nick Heidfeld oraz Robert Kubica wspólnie zdobyli dla swojego zespołu tylko osiem punktów. Obecnie team BMW Sauber zajmuje dopiero ósmą pozycję w klasyfikacji konstruktorów.

Teraz, gdy sezon Formuły 1 osiągnął półmetek, wiele osób twierdzi, iż BMW Sauber powinno skupić się nad pracami związanymi z przyszłorocznym samochodem, aby zniwelować różnicę w stosunku do najlepszych ekip. Niedawno Ferrari zapowiedziało, iż skupi się wyłącznie nad przygotowaniem bolidu na sezon 2010. Jednak dr Mario Theissen ma inne zdanie na ten temat. - Obecnie pracujemy nad nowym samochodem, ale nie zaprzestajemy rozwijać obecnego modelu, bo byłoby to bez sensu - twierdzi szef BMW Sauber.

- Po pierwsze, zmiany przepisów odnośnie aerodynamiki prawie w ogóle się nie zmienią. To oznacza, że możemy wykorzystać część informacji, które zdobyliśmy w tym roku. Po drugie, jest zakaz testowania w trakcie sezonu. Jeżeli przestaniemy rozwijać obecny samochód i skoncentrujemy się tylko na przyszłorocznym modelu, to moglibyśmy pracować wyłącznie w fabryce. Nie będziemy mieć okazji, aby przetestować nowe rozwiązania na torze - dodał Niemiec.

Thiessen uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest tworzenie nowego samochodu wraz z wykorzystaniem F1.09, aby chociaż w części móc przetestować pewne elementy na torze. - Właśnie dlatego rozwój obecnego samochodu ma sens. Wyścigowe weekendy to są nasze testy. Musimy wykorzystywać każdą okazję - zakończył.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×