Dakar 2021. Weryfikacja wyniku etapu. Polacy jednak nie zwyciężyli

Aron Domżała i Maciej Marton początkowo mogli cieszyć się z etapowego zwycięstwa w rajdzie Dakar. Po tym jak pomogli rannemu motocykliście, przesunięto ich na pierwsze miejsce. Ostatecznie jednak nie wywalczyli zwycięstwa.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Aron Domżała w samochodzie Materiały prasowe / Na zdjęciu: Aron Domżała w samochodzie
Podczas niedzielnego etapu otwierającego wyścig załoga zespołu Monster Energy Can-Am zatrzymała się na trasie, aby udzielić pomocy poszkodowanemu motocykliście.

- Zawodnik był nieprzytomny. Czekaliśmy z nim na pomoc w bardzo niedostępnym miejscu wśród gór. Śmigłowiec zabrał go do szpitala, a my trochę rozbici ruszyliśmy dalej - tłumaczył Aron Domżała (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Na mecie organizatorzy zweryfikowali czas Polaków i odjęli im minuty, które poświęcili na pomoc motocykliście. To sprawiło, że znaleźli się na pierwszym miejscu w swojej grupie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Karolina Owczarz pochwaliła się nowymi "ciuszkami"

Ostatecznie jednak ich wynik został ponownie zweryfikowany. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa Aron Domżała i Maciej Marton przesunięci zostali na trzecie miejsce.

Pierwszy etap zakończył się tym samym wygraną amerykańskiej załogi, w której za kierownicą zasiadł Austin Jones.

W poniedziałek odbędzie się kolejny odcinek, który liczył będzie 457 km. Ponadto uczestnicy pokonają jeszcze 228 km dojazdówki.

Czytaj także:
- Quady. Kamil Wiśniewski z 8. czasem. Alexandre Giroud z etapowym zwycięstwem
Motocykle. Maciej Giemza z 18. czasem. Toby Price rozpoczął rajd od etapowego zwycięstwa

Czy Polacy staną na podium rajdu Dakar?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×