Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Już 44 zgłoszenia na Rajd Kormoran

Już tylko nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od 33. Rajdu Kormoran. Po pierwotnej zmianie terminu impreza odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia, na szutrach w okolicy Braniewa i Pieniężna. Tegoroczny Rajd Kormoran zostanie zorganizowany przez Olsztyński Klub Rajdowy oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania im. Tadeusza Kotarbińskiego, przy znacznym wsparciu Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego oraz samorządowców i reprezentujące ich stowarzyszenia i organizacje z rejonu Braniewa i Pieniężna.
Mateusz Senko
Mateusz Senko

Po raz pierwszy od 2004 roku Rajd Kormoran znów znalazł się w kalendarzu Polskiego Związku Motorowego. Co prawda jeszcze nie jako runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a Rajdowego Pucharu Polski. Organizatorzy imprezy liczą jednak na silną stawkę gości z RSMP, dla których Kormoran może być treningiem przed Rajdem Orlen, który odbędzie się we wrześniu. Dwa dni przed upłynięciem terminu zgłoszeń na prowizorycznej liście znalazły się 44 załogi, w tym 9 załóg z RSMP.

Do tej pory udział w Rajdzie Kormoran zapowiedzieli: Zbigniew Staniszewski, Piotr Maciejewski, Maciej Oleksowicz, Krzysztof Oleksowicz, Jarosław Pawliński, Marcin Dobrowolski, Sławomir Sawicki, Szymon Kornicki, Marcin Grzebieluch i Aleksander Jaroszewicz. Zgłoszenie nadesłał także lider Rajdowego Pucharu Polski, Jarosław Szeja, który zaliczy pierwszy w karierze start na luźnej nawierzchni. Na Kormoranie w klasie A7 zobaczymy również Pawła Hankiewicza, Rafała Malińskiego, Andrzeja Badorę, Tomasza Ziarko, Adriana Mikiewicza, Piotra Sikorskiego, Bartłomieja Siemieńczuka, Arona Domżałę i Roberta Kocika.

W N3 zgłosili się Krzysztof Rosa i Andrzej Czekan, a w klasie Astry Marek Kwaśnik, Hubert Frankowski, Jarosław Tanona, Robert Puch i Maciej Raczko. Bardzo groźny może się też okazać Maciej Krzyszycha, zwycięzca zeszłorocznego Rajdu Kormoran w klasyfikacji mistrzostw okręgu, a także triumfator ubiegłorocznego Rajdu Agapit. Na Kormoranie silną obsadę będą miały obie z klas RWD. W RWD2 zobaczymy Łukasza Sobocina w Ładzie VFTS i Krzysztofa Szeszko w Toyocie Corolli. W RWD3 zgłoszenia nadesłali czterej kierowcy BMW: Emil Leszczyński, Paweł Omlet, Michał Złomańczuk i Konrad Kwiatkowski.

W klasie A6 poza Krzyszychą zobaczymy także Krzysztofa Bubika, Jarosława Kochmana i Marcina Przybylskiego. W A0 zgłosił się Andrzej Łapkiewicz, w A5 Bogdan Bożyk, a w N1 Jakub Żebrowski. W N2 powalczą Maciej Cywiński, ubiegłoroczny triumfator tej klasy oraz Bartłomiej Lepianka. Cześć zgłoszonych zawodników będzie rywalizować również w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur, których Rajd Kormoran będzie rundą. Na szutrach wokół Braniewa zobaczymy także załogi walczące w cyklu RD-3L, czyli w Rajdowym Debiucie.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/rajdkormoran.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×