Motocross: Wyniki rundy MP w Lidzbarku Warmińskim

W niedzielę rozegrana została kolejna runda motocrossowych Mistrzostw Polski. Na torze Moto-Klubu JASAM w Lidzbarku Warmińskim rywalizowano o punkty w klasach MX85 oraz MX2.

Damian Woźniak

W piątej eliminacji klasy MX85 najlepszy okazał się Leszek Jasiński reprezentujący klub AMK Poltarex Człuchów, który po niezwykle zaciętej walce okazał się lepszy od Jana Stachoń Tutonia z TKM Zakopane oraz lidera klasyfikacji generalnej Szymon Motylewskiego, reprezentującego barwy KM Wisła Chełmno. Dopiero ósmą pozycję, z dorobkiem 26 punktów, zajął wicelider klasyfikacji punktowej mistrzostw Adam Tomiczek z klubu UKS Wiraż Cieszyn. Jan Tutoń dzięki zajęciu drugiego miejsca i uzbieraniu na swoim koncie 44 punktów awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed ostatnią rundą mistrzostw nad zajmującym czwartą pozycję Wiktorem Więckowskim z KM Cross Lublin, zawodnik z Zakopanego ma zaledwie punkt przewagi.

W czwartej rundzie zmagań klasy MX2 po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się reprezentant klubu AP Głogów Łukasz Lonka, który tak jak w poprzednich dwóch rundach eliminacyjnych MP nie zaznał goryczy porażki w żadnym ze swoich biegów. Za jego plecami uplasowali się Łukasz Wysocki z KM Wisła Chełmno oraz Karol Kędzierski reprezentjący barwy KM Cross Lublin. Wysocki dzięki zdobyciu 44 punktów wysforowal się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy MX2. Nad trzecim Karolem Kędzierskim, zawodnik z Chełmna ma cztery punkty przewagi.