Rok Polaków w motorsporcie

Portal SportoweFakty.pl wybrał 11 polskich zawodników, którzy w roku 2014 osiągnęli mniejszy lub większy sukces w sportach motorowych. Kto z nich zasłużył na tytuł najlepszego?

Andrzej Prochota

Karol Basz (karting)To był mieszany rok dla polskiego kartingowca. W poprzednim sezonie udało mu się zdobyć Puchar Świata, a w tegorocznych imprezach było trochę mniej sukcesów. W marcu Karol Basz okazał się najszybszy podczas zawodów na włoskim torze La Conca i wygrał prestiżowe WSK Champions Cup. W kwietniu natomiast awaria pozbawiła Polaka szans na zdobycie mistrzostwa WSK Super Master Series. Ostatecznie Basz został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Karol Basz miał także pecha w kartingowych mistrzostwach Europy. Awarie lub rywale pozbawiali Polaka szans na osiągnięcie dobrego wyniku. Krakowianin w końcowej klasyfikacji został sklasyfikowany na 11. pozycji.

Na zakończenie kartingowego sezonu Polak zdobył WSK Final Cup na włoskim torze Adria. Impreza ta była zwieńczeniem zmagań w prestiżowych pucharach serii WSK, w których pojawiają się wszyscy najlepsi kartingowi zawodnicy.

W roku 2014 Basz zadebiutował także w wyścigach serii KIA Lotos Race na torze Red Bull Ring. Polak wystąpił tam gościnnie, więc nie zdobywał punktów, ale i tak dwa razy okazał się najszybszym kierowcą.

Który z Polaków zasłużył na tytuł "Najlepszy w motorsporcie 2014"?