WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Akademia ORLEN Team - III runda Motocrossowych Mistrzostw Polski w Gdańsku

9-10 czerwca w Gdańsku-Borkowie było naprawdę gorąco. Członkowie Akademii ORLEN Team toczyli zacięty bój o kolejne punkty Motocrossowych Mistrzostw Polski, ścigając się na wyjątkowo suchym torze.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe / ORLEN Team / Zawody Motocrossowych Mistrzostw Polski

Piękna pogoda, doskonała atmosfera i zawodnicy gotowi do walki. Trójmiejska edycja ORLEN MXMP Mistrzostw Polski w motocrossie zapowiadała się niezwykle ciekawie. Szczególnie, że przed własną publicznością mogli zaprezentować się m.in. Maks Chwalik, Jakub Kowalski czy Szymon Staszkiewicz z Akademii ORLEN Team. W pierwszym dniu zmagań zaplanowano wyścigi w klasach MX125, MX85, MX KOBIET oraz MX OPEN. Zawodnicy ścigali się w wysokiej temperaturze i na trudnym, suchym torze. Problem stanowił unoszący się kurz, który znacznie ograniczał widoczność. Organizatorzy po pierwszych seriach sobotnich wyścigów zdecydowali o odwołaniu ich drugiej odsłony w trosce o bezpieczeństwo sportowców.

W klasie MX 125 udany dzień zaliczyli goście z zagranicy - wygrał Białorusin Artsiom Sazanovets przed swoim rodakiem Danielem Volovichem i Łotyszem Mairisem Pumpursem. Na piątej pozycji dojechał Dariusz Rapacz, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W klasie MX 85 najlepszy okazał się Albert Karlis z Łotwy, a dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy Akademii ORLEN Team: Olaf Włodarczak oraz Maks Chwalik, który jest liderem klasyfikacji sezonu. Wśród kobiet w Gdańsku wygrała zawodniczka z Łotwy Anna Stecjuka, wyprzedziła Wanessę Rapacz i Adriję Skudutytę i umocniła się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Na miejscu gościnnie pojawiła się Joanna Miller - zawodniczka Akademii ORLEN Team. Ze względu na niedawno przebytą operację kolana nie startowała, ale spotkała się z fanami.

W klasie MX OPEN kolejny zwycięski start zaliczył Łukasz Lonka, którego w klasyfikacji sezonu próbują gonić Karol i Łukasz Kędzierscy.

Drugi dzień trójmiejskiej rywalizacji przyniósł starty w klasach MX MASTERS, MX 65 i MX 2. Tym razem udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. W klasie MX MASTERS konkurencję w tyle zostawił Paweł Szturomski, który wygrał oba starty, wyprzedając o 16 punktów Jacka Lonkę. W klasie MX 65 doskonały start zaliczył reprezentant Akademii ORLEN Team Mikołaj Stasiak - pewnie wygrał oba starty
i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej nad Dawidem Zarębą. W klasie MX 2 łeb w łeb walczyli w Gdańsku Karol Kruszyński (Akademia ORLEN Team) i Łukasz Lonka (Człuchowski AutoMotoKlub) - ostatecznie zawodnicy zajęli ex aequo pierwsze miejsce, zostawiając za plecami Szymona Staszkiewicza.

Akademia ORLEN Team to projekt wspierający rozwój karier młodych zawodników w dwóch dyscyplinach - w motocrossie i kartingu. Wybrani na dany sezon młodzi adepci motocrossu otrzymują kompleksowe wsparcie merytoryczne i sprzętowe w postaci profesjonalnych treningów pod okiem czołowych światowych i polskich trenerów - Justina Morrisa i Marcina Wójcika. Zagwarantowany mają również dostęp do wiedzy doświadczonych zawodników i trenerów ORLEN Team - Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora oraz wsparcie sprzętowe i logistyczne. Zawodnicy w ramach całorocznego programu rozwoju umiejętności Akademii ORLEN Team startują w ramach Mistrzostw Polski MX.

Najbliższe rundy ORLEN MX MP 2018:

MXMP Człuchów – 30.06-1.07.18
MXMP Lipno – 14-15.07.18
MXMP Więcbork – 18-19.08.18
MXMP Wschowa – 1-2.09.18

ZOBACZ WIDEO Polska - Chile. Łukasz Fabiański: Musimy pamiętać, że istnieje życie bez Kamila Glika

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×