Łukasz Lonka nie żyje

Łukasz Lonka nie żyje. Taką informację za pośrednictwem Facebooka przekazała jego żona. Wielokrotny mistrz Polski w motocrossie zmarł wskutek obrażeń odniesionych w wypadku, do którego doszło w ubiegły weekend w zawodach East Motocross Cup 2019.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Łukasz Lonka Facebook / Na zdjęciu: Łukasz Lonka
Lonka trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło podczas zawodów East Motocross Cup 2019. Były one organizowane w Nowodworze w województwie lubelskim.

Zawodnik AMK Człuchów upadł po zjeździe z najazdu i stracił przytomność. Był reanimowany, a następnie przetransportowany helikopterem do szpitala.

Czytaj także: Marquez poza zasięgiem rywali w MotoGP

We wtorek organizator zawodów KM Cross Lublin informował o śmierci Lonki. Te doniesienia okazały się przedwczesne, zostały zdementowany przez żonę sportowca i lubelski szpital.

W środę rano żona Lonki przekazała smutną wiadomość. Za pośrednictwem Facebooka napisała: "Zawiadamiam, że mój kochany mąż odszedł od nas".

Łukasz Lonka miał 29 lat. Na swoim koncie miał kilka tytułów mistrza Polski w motocrossie. W trakcie swojej kariery zdobył też brązowy medal mistrzostw Europy.

Czytaj także: Verstappen przerósł umiejętnościami Hamiltona

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×