KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Puchar Polski Pit Bike na jeszcze większych obrotach! Historyczna frekwencja.

Drugi przystanek tegorocznego cyklu okazał się rekordowy dla zawodników i organizatorów. Na bydgoski Kartodrom przyjechało 111 uczestników ścigających się na minimotocyklach. Tym samym za zawodnikami półmetek Pucharu Polski Pit Bike SM.

AB
Puchar Polski Pit Bike SM Materiały prasowe / Puchar Polski Pit Bike SM

Na listach startowych 101 zawodników z licencjami PZM i 10 dzieci z jazd pokazowych - przygotowująca się dopiero do pierwszych startów w zawodach. Zawodnicy w wielkim stylu przekroczyli półmetek tegorocznych zmagań.

Puchar Polski Pit Bike Puchar Polski Pit Bike

"Za nami już rundy w Zielonej Górze i Bydgoszczy, drugą połowę zmagań na asfalcie zaczniemy również na bydgoskim obiekcie, by zakończyć sezon w październiku w Toruniu" - mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

"Wielokrotnie ocieraliśmy się już o setkę zawodników, ale przekroczenie tego magicznego progu jest dla nas sporym sukcesem. Oczywiście złożyło się na niego wiele czynników. Warto wspomnieć, jak olbrzymią wagę mają profesjonalne szkolenia organizowane przez instruktorów w całym kraju, powstające szkółki i team-y zawodnicze. To wspólny sukces wszystkich, dla których ważny jest rozwój najmłodszych sportowców w naszym kraju. Bo to przyszłość polskiego motorsportu."

Puchar Polski Pit Bike Puchar Polski Pit Bike
Dla amatorów i zawodowców Atutem dyscypliny jest fakt, że w zawodach można wystartować nawet z niewielkim doświadczeniem. Dla początkujących jest to ważne, dlatego że nie muszą czuć presji związanej ze startem u boku zawodników z kilkuletnim stażem. Specjalnie dla nich organizowany jest wyścig Rookie. Są także klasy dla osób powyżej 35 lat, czy dla fanów mocniejszych sprzętów- Super Pit.
Puchar Polski Pit Bike Puchar Polski Pit Bike

"Na motocyklach ścigałem się przed laty, teraz wracam na tor dzięki minimotocyklom Pit Bike i muszę przyznać, że emocje wcale nie są mniejsze. Zabawa jest świetna, a presja na wynik zdecydowanie mniejsza. Ja jestem zachwycony, polecam wszystkim"- mówi Marcin Wójcik, zawodnik klasy Masters.

Nowością w tym sezonie jest rywalizacja teamów sponsorskich. W trakcie zawodów zliczane są punkty w poszczególnych klasa, jak największa obsada zespołu w różnych kategoriach zwiększa szansę na zwycięstwo.

"Nasz team zawsze był liczny, ale cały czas się rozwijamy"- zaznacza Maciej Michałek, szef zwycięskiego team-u 3MM Racing Academy.

Puchar Polski Pit Bike Puchar Polski Pit Bike

"Na bydgoskiej rundzie reprezentowało nas aż piętnastu zawodników i zawodniczek, bo coraz więcej w naszym szeregach również płci pięknej. Bardzo cieszy nas wygrana, to buduje cały zespół, sprawia że chce się więcej, i o to więcej powalczymy już 31 lipca podczas III rundy Pucharu Polski Pit Bike."

Będą walczyć o mistrzowskie tytuły

Warto dodać, że na zawodników czeka jeszcze jedno wyzwanie w tym sezonie. Są to zawody najwyższe w naszym kraju swoją rangą, czyli Mistrzostwa Polski Pit Bike. Mistrzów dyscypliny poznamy po dwudniowym wydarzeniu, które odbędzie się na koniec sierpnia w Koszalinie.

Tymczasem III runda Pucharu Polski Pit Bike SM już 31 lipca w Bydgoszczy, a relację na żywo z zeszłego weekendu można odtworzyć na kanale organizatora [video=

PIT GIRLS
1. Julia Jantarska
2. Laila Bielecka
3. Latika Opalińska
STOCK 90
1. Wiktor Oleksiak
2. Antoni Kuptel
3. William Forstner
STOCK 125
1. Igor Teske
2. Aleksander Gralewicz
3. Maksymilian Palmowski
STOCK 150 JUNIOR
1. Kacper Raniszewski
2. Michał Burzyński
3. Dawid Nowak
PIT LADIES
1. Sylwia Dzik
2. Magdalena Pabijan
3. Gabriela Konig-Widuch
STOCK 150
1. Patryk Stankiewicz
2. Miłosz Kurkul
3. Jakub Waszak
SUPER PIT
1. Adrian Soja
2. Wojciech Reński
3. Marcin Burzyński
MASTERS
1. Sławomir Bławat
2. Robert Rosół
3. Rafał Walasiewicz
MINI GP
1. Oskar Kubicki
2. Leszek Szlachta
3. Marcin Bienias
Klasyfikacja zespołów sponsorskich
1. 3MM Racing Academy
2. Olsztyn Racing
3. BBM Racing Team

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×