Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Widowiskowy koniec sezonu Pucharu Pit Bike Off-Road

Zawodnicy biorący udział w zmaganiach terenowych na minimotocyklach, w najepszym stylu zakończyli swój sezon. Na starcie piątek rundy sezonu zjawiło się aż 130 uczestników, z czego aż 35 to najmłodsze dzieci z jazd pokazowych.

AB
Widowiskowy koniec sezonu Pucharu Pit Bike Off-Road Materiały prasowe / Widowiskowy koniec sezonu Pucharu Pit Bike Off-Road

Tor Głażewo przyjął ich, jak zwykle na najwyższym poziomie.

Obiekt, który znany jest, jako kolebka zmagań na minimotoycklach pit bike gościł zawodników, rodziców i kibiców z całej Polski podczas wielkiego finału cyklu. Uczestnicy chwalili przygotowanie toru, ale także wyjątkową atmosferę i oprawę tego wielkiego dnia. "Bardzo cieszymy się, że zawody pit bike wróciły na Tor Głażewo, ilość zawodników, ale i świetna frekwencja publiczności pokazały nam, że był to wyczekiwany punkt tegorocznego programu - podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. - Jednocześnie bardzo dziękuję za zaangażowanie w tegoroczny cykl, zawodnikom, ale także całym rodzinom wspierającym rozgrywki. Puchar Polski Pit Bike to nie tylko zawody, ale i społeczność utożsamiająca się z tym sportem. Bardzo dziękujemy za zaufanie i widzimy się w nowym sezonie. Mam nadzieję, że nie tylko na Pucharze, ale i na Mistrzostwach Polski Pit Bike Off-Road."

Widowiskowy koniec sezonu Pucharu Pit Bike Off-Road Widowiskowy koniec sezonu Pucharu Pit Bike Off-Road
131 uczestników pojedynczej rundy, to zdecydowanie rekord frekwencyjny tego sezonu. W tym roku cykl po raz pierwszy został zorganizowany na torach całego kraju. Poszczególne rundy odbyły się w Brodnicy, Wierzchucinie Królewskim, Dąbrowie Górniczej i Lesznie. Finał na torze w Głażwie tradycyjnie był premiowany i punkty zawodników były mnożone razy 1.2.
Widowiskowy koniec sezonu Pucharu Pit Bike Off-Road Widowiskowy koniec sezonu Pucharu Pit Bike Off-Road


Autorem najszybszego okrążenia podczas finału był Karol Kruszyński. Na co dzień czołowy zawodnik motocrossu oraz trener pit bike. - "Ten sezon rozpocząłem pechowo, bo od poważnej kontuzji, która wyeliminowała mnie ze startów w tym sezonie. Nie mogłem doczekać się powrotu do ścigania. Wybór pit bike oczywiście nie był przypadkowy, to znacznie bezpieczniejsza forma, idealna na wdrożenie się po takim czasie. Ogromne doświadczenie które uzbierałem przez 20 lat pomogło mi wygrać oba wyścigi, choć było ciężko, bo mój najgroźniejszy rywal, a zarazem mój uczeń Jakub Jastrzębski był bardzo szybki" - zaznacza Kruszyński.

Widowiskowy koniec sezonu Pucharu Pit Bike Off-Road Widowiskowy koniec sezonu Pucharu Pit Bike Off-Road

Wyróżnienia za sezonu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zostaną przyznane przez Polski Związek Motorowy. Zwycięzcy poszczególnych klas zostaną wyłonieni na podstawie punktacji zsumowanej z całego sezonu cyklu.

Dla fanów wyścigów na minimotocyklach, jeszcze jedne zawody, tym razem sezon zakończą zawodnicy ścigający się na torach asfaltowych. Finał Pucharu Polski Pit Bike SM już 10 października na toruńskiej Awix Racing Arenie. Retransmisje z Głażewa można zaś zobaczyć na kanale organizatora

Zwycięzcy V rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
3 października 2021

Tor Głażewo

[h2]STOCK 90:
1. Szymon Pawlikowski
2. Jan Krzywda
3. Felix Górniak[/h2]
[h2]AMATOR:
1. Mateusz Pawlak
2. Tomasz Kazaniecki
3. Robert Zatorski[/h2]
[h2]STOCK 125:
1. Maksymilian Pawełczak
2. Michał Gutmański
3. Nikodem Orzechowski[/h2]
[h2]PIT LADIES:
1. Julia Pieprzyk
2. Wiktoria Kurkowska
3. Julia Behrendt[/h2]
[h2]STOCK 150:
1. Michał Bereś
2. Eliasz Dawidson
3. Krystian Grabowski[/h2]
[h2]STOCK 150 JUNIOR:
1. Cyprian Bieliński
2. Dawid Zaremba
3. Szymon Majkowski[/h2]
[h2]SUPER PIT:
1. Karol Kruszyński
2. Jakub Jastrzębski
3. Jakub Majchrzak[/h2]
[h2]MASTERS:
1. Łukasz Krzywda
2. Marcin Wiśniewski
3. Sławomir Kruszyński[/h2]

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×