Bramka Andraża Kirma w towarzyskim meczu z Nową Zelandią

Pomocnik Wisły Kraków, Andraż Kirm zanotował kolejny występ w podstawowym składzie reprezentacji Słowenii. Tym razem gracz Białej Gwiazdy rozegrał 84. minuty w towarzyskim spotkaniu z Nową Zelandią. Był to ostatni test podopiecznych Matjaza Keka przed wylotem na mistrzostwa świata do RPA, z którego wyszli zwycięsko, pokonując rywali 3:1.

Maciej Kmita

Słoweńcy objęli prowadzenie już w 6. minucie gry, kiedy Marka Pastona strzałem z rzutu wolnego pokonał Milvoje Novaković. Goście z Antypodów wyrównali w 20. minucie za sprawą Rory Fallona, ale już 10 minut odzyskali prowadzenie. Novaković ponownie wpisał się na listę strzelców uderzenie z rzutu wolnego. Wynik spotkania tuż przed przerwą ustalił Kirm finalizując akcję zespołu celnym strzałem z obrębu pola karnego. To trzecie trafienie Kirma w 26. występie w narodowych barwach.

W niedzielę Słoweńcy wylecą do RPA, gdzie 13 czerwca rozpoczną udział w mundialu od spotkania z Algierią. Nowozelandczycy natomiast premierowy mecz na mistrzostwach rozegrają 15 czerwca przeciwko Słowacji.