MŚ: Sneijder pod wrażeniem potencjału Holandii

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency /  / Na zdjęciu: Wesley Sneijder (z lewej)
TVN Agency / / Na zdjęciu: Wesley Sneijder (z lewej)

Holandia w swoim pierwszym mundialowym występie pokonała Danię 2:0. Nie był to jednak porywający mecz. Więcej spodziewano się po postawie Oranje, którym w zwycięstwie pomogła samobójcza bramka Daniela Aggera. Mimo to gwiazda holenderskiej reprezentacji, Wesley Sneijder jest pod wrażeniem siły tkwiącej w zespole.

W tym artykule dowiesz się o:

- To prawda, że nie zagraliśmy dobrze, ale mimo to wygraliśmy - mówi pomocnik Oranje. - Zwycięstwo jest najważniejsze. Duńczycy w pierwszej połowie prezentowali się świetnie. Odrobili pracę domową, bo dobrze przestudiowali naszą grę. W drugiej połowie wykazaliśmy już naszą wyższość nad rywalem, co przełożyło się na wynik. Jesteśmy więc zadowoleni.

Siła Holandii tkwi w niesamowitych wręcz rezerwach. Gracze z ławki wnoszą wiele ożywienia w poczynania zespołu, a należy również pamiętać, że wciąż nie w pełni sił jest Arjen Robben. - Sądzę, iż w drugiej połowie zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Pokazaliśmy, że jesteśmy kreatywni. Wielu świetnych piłkarzy mamy na ławce rezerwowych. Mogą oni w każdej chwili wejść i odwrócić losy rywalizacji. Drzemie w nich spory potencjał, o czym przekonaliśmy się w drugiej połowie. Mieliśmy w swoich szeregach graczy, którzy robili różnicę - dodał Sneijder.