Kw. MŚ 2010: Zwycięstwo Meksyku i USA

W Ameryce Północnej oraz Środkowej obyło się bez większych niespodzianek. W meczach kwalifikacji Mistrzostw Świata 2010 popis gry dała Kostaryka, która rozgromiła Surinam 7:0. Salwador rozbił 5:0 Haiti, a Meksyk 3:0 Jamajkę. Ponadto historyczne zwycięstwo na wyjeździe z Kubą odniosły Stany Zjednoczone.

Adam Kiołbasa

Grupa 1:

W pojedynku Trynidadu i Tobago z Gwatemalą bardzo długo nie padały bramki, bowiem dopiero w 84. minucie Daniel otworzył wynik meczu. W 90. minucie do wyrównania zdołał doprowadzić Gallardo. W drugim spotkaniu dzięki trafieniu z 40. minuty Dempseya USA ograło 1:0 Kubę.

Kuba - USA 0:1 (0:1)
0:1 - Dempsey 40'

Trynidad i Tobago - Gwatemala 1:1 (0:0)
1:0 - Daniel 84'
1:1 - Gallardo 90'

Grupa 2:

Meksyk rozegrał bardzo dobre spotkanie i jak najbardziej zasłużenie pokonał Jamajkę 3:0. Gospodarze już do przerwy prowadzili różnicą dwóch bramek. Ponadto Kanada przegrała 1:2 z Hondurasem.

1:2 - Nunez 56'
Czerwona kartka: Bernien /73'/ (Kanada).

Grupa 3:

Popis gry dały reprezentacje Kostaryki i Salwadoru. Pierwsza z drużyn rozgromiła 7:0 Surinam, ale należy mieć na uwadze, że goście przez ponad połowę starcia grali w dziesiątkę. Druga zaś pokonała 5:0 Haiti, które grało w osłabieniu niemalże przez całą konfrontację.

Kostaryka - Surinam 7:0 (2:0)
1:0 - Ledezma 9'
2:0 - Ledezma 41'
3:0 - Apizar 47'
4:0 - Alonso 78'
5:0 - Mora 79'
6:0 - Solis 86'
7:0 - Gonzalez 88'
Czerwona kartka: Lupson /45'/ (Surinam).