Kw. MŚ 2010: Zwycięstwo Paragwaju

Reprezentacja Paragwaju już obroniła pozycję lidera w strefie Conmebol. Tym razem Roque Santa Cruz i spółka pokonali Wenezulę, której zaaplikowali dwie bramki, a nie stracili żadnej. Gospodarze mają na swoim koncie już 17 punktów i aż o 5 wyprzedzają Brazylię oraz Argentynę.

Adam Kiołbasa

Miejscowi już do przerwy prowadzili 2:0, bowiem w 12. minucie dał im prowadzenie Valdez, a w 28. na 2:0 zdołał podwyższyć Riveros. Od tego momentu Paragwaj już spokojnie kontrolował losy meczu i jak najbardziej zasłużenie zdobył pulę trzech punktów.

Jak zawsze, także i tym razem potyczka obu reprezentacji była dość zaostrzona, o czym świadczy liczba aż pięciu żółtych kartek, które był zmuszony pokazać sędzia.

Pozostałe konfrontacje zostaną rozegrane w nocy ze środy na czwartek. M.in. Peru zmierzy się z Argentyną, a Brazylia z Boliwią.

Paragwaj - Wenezuela 2:0 (2:0)
1:0 - Valdez 12’
2:0 - Riveros 28’
Żółte kartki: Santana, Manzur, Morel (Paragwaj) oraz Rincon, Arango (Wenezuela).