Kw. MŚ 2010: Nowa Zelandia i Fidżi w finale Oceanii

Reprezentacje Fidżi oraz Nowej Zelandii zagrają w finale turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata 2010 w Oceanii. Zwycięzca tego dwumeczu uzyska prawo gry w barażach, w których zmierzy się z piątym zespołem Azji. Strefa OFC jest jedyną, której reprezentacja nie ma zagwarantowanego bezpośredniego udziału w mundialu.

Adam Kiołbasa

Fidżi po zwycięstwie 2:0 u siebie nad Vanuatu, tym razem co prawda przegrało 2:1, ale pomimo to właśnie one awansowało dalej. Gospodarze od 51. minuty grali w dziesiątkę, a pomimo to zdołali objąć prowadzenie, gdyż w 57. Sakama wpisał się na listę strzelców. W 90. było już 2:0, bowiem do bramki gości trafił Malas, ale na jego trafienie zdołał odpowiedzieć Dunadamu, który dał awans swojej drużynie.

Nie zawiodła Nowa Zelandia. Po wygranej w Nowej Kaledonii 3:1, tym razem wspomniana reprezentacja wygrała 3:0. W 50. minucie gola na 1:0 zdobył Smeltz, a kolejne bramki zdobyli Christie i ponownie Smeltz.

Vanuatu - Fidżi 2:1 (0:0)
1:0 - Sakama 57'
2:0 - Malas 90'
2:1 - Dunadamu 90'
Czerwona kartka: Gete 51' (Vanuatu).
Pierwszy mecz: 2:0 dla Fidżi; awans: Fidżi.

Nowa Zelandia - Nowa Kaledonia 3:0 (0:0)
1:0 - Smeltz 50'