Kw. MŚ 2010: Zwycięstwo Argentyny i Paragwaju

Reprezentacje Argentyny i Paragwaju wygrały swoje mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010. Pierwsza z drużyn pokonała 2:1 Urugwaj, druga natomiast okazała się lepsza od Kolumbii i nadal z czterema punktami przewagi nad drugą ekipą Albicelestem jest liderem w strefie Conmebol.

Adam Kiołbasa

Podopieczni Alfio Basile już w 5. minucie objęli prowadzenie, kiedy to na listę strzelców się wpisał Lionel Messi. W 12. było 2:0, gdyż bramkę zdobył Sergio Aguero. Jeszcze przed przerwą trafił Lugano, który tym samym dał Urugwajowi nadzieję na odniesienie korzystnego rezultatu, ale ostatecznie już wynik nie uległ zmianie.

Nie zawiódł Paragwaj, który tym razem wygrał na wyjeździe z Kolumbią. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił już w 9. minucie Cabanas.

W tym momencie będący liderem Paragwaj ma na swoim koncie 20 punktów, a druga Argentyna 16. Urugwaj z 12 oczkami na koncie jest piąty, a Kolumbia, która zgromadziła o dwa mniej uplasowała się na szóstej pozycji.

Argentyna - Urugwaj 2:1 (2:1)
1:0 - Messi 5'
2:0 - Aguero 12'
2:1 - Lugano 39'

Kolumbia - Paragwaj 0:1 (0:1)
0:1 - Cabanas 9'.