Kw. MŚ 2010: Podsumowanie meczów w strefie Concacaf

W meczach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 w strefie Concacaf nie obyło się bez niespodzianek. Zdecydowanie za największą należy uznać porażkę Meksyku w wyjazdowym starciu z Jamajką. Ponadto Trynidad i Tobago tylko zremisował na wyjeździe z Gwatemalą. Popis gry dały Stany Zjednoczone, które rozgromiły 6:1 Kubę.

Adam Kiołbasa

Grupa 1:

USA po tym, jak rozgromiło Kubę 6:1, zapewniło sobie awans do fazy finałowej eliminacji w strefie Concacaf. Amerykanie już na pewno ukończą rywalizację w półfinałowej grupie 1 na czele tabeli. Stany Zjednoczone do przerwy prowadziły 2:1 po dwóch trafieniach Beastleya, ale goście zdołali odpowiedzieć bramką Munoza. W 42. czerwoną kartkę zobaczył Colome i od tego momentu Kuba grała w dziesiątkę. Ten fakt niewątpliwie przyczynił się do tego, że miejscowi zdobyli jeszcze cztery bramki. W drugim starciu doszło do niespodzianki, bowiem Trynidad i Tobago tylko zremisował na wyjeździe z Gwatemalą. Warto podkreślić, że pierwsza z reprezentacji kończyła mecz w 10. Właśnie te reprezentacje powalczą ze sobą o drugie premiowane awansem miejsce.

Grupa 2:

W tej grupie o pierwsze miejsce w tabeli powalczy Meksyk i Honduras. Tym razem pierwsza z drużyn sensacyjnie przegrała 0:1 z Jamajką. Decydującego gola już w 14. minucie strzelił Fuller. Druga natomiast pewnie pokonała 3:1 u siebie Kanadę. Tym samym goście już stracili szansę na wywalczenie promocji do kolejnej fazy eliminacji. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0, ale na początku drugiej części spotkania Hainault zdołał doprowadzić do wyrównania. Bramki Costly i Thomasa pozwoli Hondurasowi sięgnąć po trzy punkty.

Grupa 3:

Reprezentacja Kostaryki, która jest liderem tabeli w tym gronie już zapewniła sobie awans do fazy finałowej, ale nadal nie może być pewna pierwszego miejsca w grupie. Tym razem wspomniana ekipa nie dała żadnych szans drużynie Surinamu, której zaaplikowała aż cztery bramki. Zajmujący drugie miejsce Salwador natomiast tylko bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Haiti. Goście są już bardzo blisko zapewnienia sobie udziału w kolejnej rundzie eliminacji.

Surinam - Kostaryka 1:4 (0:2)
0:1 - Centero 10'
0:2 - Borges 43'
0:3 - Alonso 48'
1:3 - Sandvliet 49'
1:4 - Solis 78'

Haiti - Salwador 0:0.