Kw. MŚ 2010: Zwycięstwo Korei Pd. i Iranu

Korea Południowa zgodnie z przewidywaniami pokonała Zjednoczone Emiraty Arabskie, natomiast Iran nie bez problemu, ale ostatecznie okazał się lepszy od Korei Północnej dzięki czemu udowodnił, że zamierza powalczyć o awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Republice Południowej Afryki.

Adam Kiołbasa

Korea Pd. objęła prowadzenie już w 20. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Lee. Po 300 sekundach było już 2:0, gdyż bramkę zdobył Park. Po zmianie stron najpierw trafili piłkarze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a mianowicie Hammadi, ale gole Lee i Kwaka pozwoliły ostatecznie gospodarzom wygrać aż 4:1.

Iran miał trochę kłopotów z Koreą Północną. Co prawda ta reprezentacja po bramkach z 10. minuty Mehdavikii i z 63. Nekounama prowadziła już 2:0, ale w 73. na listę strzelców wpisał się Se, a później przyjezdni mogli nawet doprowadzić do wyrównania.

W tym momencie po cztery punkty mają na swoim koncie drużyny: Korei Południowej i Północnej, Arabii Saudyjskiej oraz Iranu. Bez punktu są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Do MŚ awans wywalczą dwa najlepsze zespoły z tej grupy.