Podsumowanie meczów w strefie CONCACAF

Reprezentacje Meksyku oraz Hondurasu odniosły niezwykle ważne zwycięstwa i wydaje się, że to właśnie one stoczą ze sobą bój o trzecie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Mistrzostw Świata 2010. Salwadoru oraz Trynidadu i Tobago póki co nie należy jeszcze skreślać.

W tym artykule dowiesz się o:

Drużyna Meksyku wróciła do gry. Po zwycięstwie 2:1 nad Trynidadem i Tobago zespół awansował na czwarte miejsce w tabeli, oznaczające grę w barażach, a do trzeciej lokaty traci tylko oczko. Już po pierwszej akcji meczu gospodarze strzelili gola, kiedy to na listę strzelców wpisał się Franco. Goście wyrównali tuż przed przerwą za sprawą Tinto. W 51. wynik konfrontacji na 2:1 ustalił Rojas.

Honduras natomiast pokonał Salwador i awansował na trzecie miejsce. Jedynego gola w tej konfrontacji strzelił już w 13. minucie Pavon. Chociaż gospodarze mogli podwyższyć na 2:0, a także goście mieli swoje szanse, to ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.

Przypomnijmy, że w spotkaniu rozegranym awansem, Kostaryka ograła USA po trafieniach Alvaro Saborio z 2., Celso Borgesa z 13. oraz Collina Samuela z 63. minuty. Dla Stanów Zjednoczonych już w doliczonym czasie gry z rzutu karnego bramkę strzelił Landon Donovan.

Do turnieju finałowego awansują trzy najlepsze drużyny ze strefy obejmującej Amerykę Północną, Środkową i Pacyfik. Czwarte miejsce zagra w barażach z piątym zespołem ze strefy CONMEBOL.

Honduras - Salwador 1:0 (1:0)

1:0 - Pavon 13'

Meksyk - Trynidad i Tobago 2:1 (1:1)

1:0 - Franco 1'

1:1 - Tinto 45'

2:1 - Rojas 51'