MŚ 2018: Łukasz Teodorczyk wygranym zgrupowania w Juracie

Łukasz Teodorczyk jest największym wygranym zgrupowania w Juracie i dzięki temu jest bliższy wyjazdu na mistrzostwa świata - informują z Arłamowa dziennikarze WP SportoweFakty, Michał Kołodziejczyk i Paweł Kapusta.

Łukasz Witczyk
Łukasz Teodorczyk WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
W kadrze na zgrupowania w Juracie i Arłamowie znalazło się pięciu napastników. Pozycja Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika jest niepodważalna i są oni pewniakami do wyjazdu na mundial. O pozostałe jedno lub dwa miejsca walczą Dawid Kownacki, Kamil Wilczek i Łukasz Teodorczyk. Po pierwszym zgrupowaniu w Juracie to właśnie piłkarz RSC Anderlechtu jest najbliżej miejsca w 23-osobowym składzie na mistrzostwa świata.

Adam Nawałka na konferencji prasowej w Arłamowie mówił, że trudno żeby uwagi nie zwrócił piłkarz, który w jednej połowie gierki treningowej strzela trzy gole. Teodorczyk sztuki tej dokonał w sparingu przeciwko KP Starogard Gdański, który Biało-Czerwoni wygrali 6:0.

Teodorczyk w minionym sezonie nie imponował formą. Dla Anderlechtu zdobył 15 goli w 40 meczach i nie potrafił nawiązać do dyspozycji z rozgrywek 2016/2017, kiedy to został królem strzelców ligi belgijskiej. Lepszy dorobek ma od niego Wilczek, który w całym sezonie również rozegrał 40 spotkań i strzelił 21 bramek. Gracz Broendby IF skutecznością imponował zwłaszcza w fazie finałowej, pokonując bramkarzy aż dziewięć razy. Z kolei Kownacki dla Sampdorii Genua zdobył 8 goli w 24 pojedynkach.

Kownacki ma jednak najlepsze statystyki jeśli chodzi o czas potrzebny na zdobycie bramki. Piłkarz Sampdorii strzelał co 115 minut. Wilczek cieszył się z bramki co 119 minut, a Teodorczyk kierował piłkę do siatki rywali co 196 minut. Decyzja o nominacjach ma zapaść 2 czerwca po grze treningowej.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 14 czerwca, a finał zaplanowany jest na 15 lipca. Biało-Czerwoni pierwszy mecz rozegrają 19 czerwca przeciwko Senegalowi. Następnie zmierzą się z Kolumbią (24 czerwca) i Japonią (28 czerwca).

Czy Łukasz Teodorczyk powinien zostać powołany do reprezentacji Polski na MŚ 2018?