MŚ 2018. Cztery gole w Nicei. Francja pręży muskuły

Francja w Nicei pokonała wielkich nieobecnych mistrzostw świata w Rosji Włochy 3:1. Trójkolorowi potwierdzili aspiracje gry o tytuł. Gole dla gospodarzy zdobywali Umtiti, Griezmann z karnego oraz Dembele, dla gości trafił Bonucci.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Francji Getty Images / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Francji
W przeciągu kilku dni to była kolejna próba Francuzów przed mistrzostwami świata. Po ograniu Irlandii Trójkolorowi pokonali Włochów, którzy turniej w Rosji obejrzą w telewizorach.

Już pierwsza groźniejsza akcja gospodarzy zakończyła się golem. Dogrywał Benjamin Pavard, uderzał Kylian Mbappe Lottin, bramkarz źle odbił piłkę, a Samuel Umtiti z kilku metrów trafił do bramki.

Francuzi wynik mogli podwyższyć w 20. minucie. Sprzed pola karnego uderzył N'Golo Kante, piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka. Trójkolorowi na 2:0 trafili w 29. minucie. Sędzia podyktował rzut karny po faulu na Lucasie Hernandezie. "Jedenastkę" wykorzystał Antoine Griezmann.

Wydawało się, że Włosi nie będą się w stanie już podnieść. Goście jednak złapali przed przerwą kontakt z gospodarzami. W 36. minucie strzał z rzutu wolnego przed siebie odbił Hugo Lloris, piłkę do siatki dobił Leonardo Bonucci.

Po zmianie stron mogli szybko wyrównać Włosi. Strzał Mario Balotellego z ostrego kąta odbił bramkarz. W odpowiedzi mocny strzał Ousmane Dembele odbił się od poprzeczki. Francuz skuteczniejszy był w 63. minucie, kiedy oddał kapitalne uderzenie z okolic linii pola karnego. Włosi po stracie trzeciego gola nie byli w stanie poważniej zagrozić gospodarzom, którzy przed mistrzostwami świata sygnalizują coraz lepszą formę.

Francja - Włochy 3:1 (2:1)
1:0 - Umtiti 8'
2:0 - Griezmann 29' (k.)
2:1 - Bonucci 36'
3:1 - Dembele 63'

Francja: Hugo Lloris - Benjamin Pavard, Adil Rami, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez (62' Benjamin Mendy) - Corentin Tolisso (77' Blaise Matuidi), N'Golo Kante, Paul Pogba (86' Steven N'Zonzi) - Ousmane Dembele (71' Thomas Lemar), Antoine Griezmann, Kylian Mbappe Lottin (83' Florian Thauvin).

Włochy: Salvatore Sirigu - Danilo D'Ambrosio (74' Alessandro Florenzi), Leonardo Bonucci, Mattia Caldara, Mattia De Sciglio - Lorenzo Pellegrini (66' Bryan Cristante), Jorginho (78' Giacomo Bonaventura), Rolando Mandragora - Domenico Berardi (74' Lorenzo Insigne), Mario Balotelli (86' Andrea Belotti), Federico Chiesa (88' Davide Zappacosta).

Żółta kartka: Pellegrini (Włochy).

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).

Cztery gole padły w Genewie, gdzie przygotowująca się do mistrzostw świata Tunezja 2:2 zremisowała z Turcją. Gole w spotkaniu padały dopiero po przerwie. Na trafienie Cenka Tosuna szybko odpowiedział zespół z Afryki, który od 59. minucie grał z przewagą jednego zawodnika i to wykorzystał to w 79. minucie wychodząc na prowadzenie. W doliczonym czasie Turkom udało się uratować remis.

Tunezja - Turcja 2:2 (0:0)
0:1 - Tosun (k.) 54'
1:1 - Badri 56'
2:1 - Sassi 79'
2:2 - Soyuncu 90'

Czerwona kartka: Tosun (Turcja) /56'/

Francja awansuje do finału mistrzostw świata?