Kokpit Kibice
Zobacz drużynę
  • Zobacz drużynę
  • Grupa A
  • Grupa B
  • Grupa C
  • Grupa D
  • Grupa E
  • Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H

MŚ 2018. Jacek Jaroszewski: Sytuacja Kamila Glika jest zła

- Nasza diagnoza jest dokładnie sprecyzowana. Uraz Kamila Glika wiąże się z długim leczeniem, prawie na pewno operacyjnym. W najlepszej wersji Kamil wróci do treningów za około sześć tygodni - mówi lekarz polskiej kadry Jacek Jaroszewski.
Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
Kamil Glik Newspix / Press Focus / Na zdjęciu: Kamil Glik

Takie słowa lekarza reprezentacji Polski oznaczają, że szanse na występ Kamila Glika w mistrzostwach świata są znikome. Choć ostateczna diagnoza zostanie postawiona dopiero po konsultacji ze specjalistą we Francji, już teraz można w zasadzie powiedzieć, że Glik mundial zobaczy jedynie w telewizji.

- W mojej ocenie sytuacja Kamila Glika jest zła. Nasz diagnoza jest dokładnie sprecyzowana. Nastąpiło całkowite uszkodzenie struktur stabilizujących staw barkowo-obojczykowy. Wiąże się to z długim leczeniem, prawie na pewno operacyjnym. W najlepszej wersji to około sześć tygodni - powiedział Jacek Jaroszewski na konferencji prasowej. - Ponieważ o losach kontuzjowanego zawodnika decyduje klub, AS Monaco postanowiło ściągnąć Kamila do Francji na końcowe dokładniejsze badania. Po nich oraz konsultacji u specjalisty, w czwartek będzie wydana ostateczna diagnoza - dodał.

Przypomnijmy: Kamil Glik doznał poważnego urazu barku pod koniec poniedziałkowego treningu. Jak się później okazało, Glik doznał kontuzji podczas gry w siatkonogę, wykonując przewrotkę. Niemal prosto z treningowego boiska trafił do szpitala w Przemyślu. Tam diagnoza okazała się niemal wyrokiem. Glik wyjechał już ze zgrupowania polskiej kadry.

Reprezentacja Polski pozostanie w Arłamowie do czwartkowego poranka. Wówczas ekipa Adama Nawałki poleci do Poznania, gdzie w piątek rozegra towarzyski mecz z Chile. Przed wylotem do Rosji Biało-Czerwoni zagrają jeszcze na Stadionie Narodowym z Litwą.

ZOBACZ WIDEO Ile straci kadra pod nieobecność Glika? Rząsa: Był mentorem dla młodych chłopaków. Odczujemy jego brak

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (25):

Zobacz więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×