Mundial 2018: dramat Bouhaddouza. Pocieszył go reprezentant Iranu

Ogromnego pecha podczas meczu z Iranem miał Aziz Bouhaddouz. W piątej minucie doliczonego czasu gry strzelił samobójczego gola, po którym Maroko przegrało 0:1. Piłkarza rywali pocieszył gracz rywali, Reza Ghoochannejhad.

Łukasz Witczyk
Aziz Bouhaddouz po strzeleniu gola samobójczego w meczu z Iranem Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Aziz Bouhaddouz po strzeleniu gola samobójczego w meczu z Iranem
Po samobójczym golu Aziza Bouhaddouza Irańczycy odnieśli zwycięstwo, po którym po pierwszej kolejce są liderami grupy B. Po meczu wesołej miny nie miał jednak autor bramki. Piłkarz reprezentacji Maroka po pechowej interwencji miał wiele słów krytyki pod swoim adresem. - Chcę przeprosić cały zespół, kibiców i 35 milionów Marokańczyków. Od teraz jestem idiotą - mówił po meczu Marokańczyk.

Słów wsparcia udzielili mu nie tylko koledzy z drużyny. Również piłkarz reprezentacji Iranu pocieszał swojego rywala. "Nie znam cię osobiście, ale w życiu czasami wygrywasz, a czasami przegrywasz. Nie pozwól, aby ta sytuacja cię przygnębiała. Wszyscy jesteśmy zawodowymi sportowcami i to jest część futbolu. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny ze swojego zespołu i kraju, a tobie chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego w twojej karierze" - napisał na Instagramie Reza Ghoochannejhad.

W piątej minucie doliczonego czasu gry Irańczycy wykonywali rzut wolny, po którym Bouhaddouz zaliczył pechową interwencję. Marokańczyk chciał wybić piłkę głową, ale uczynił to na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej siatki. - Poradzę sobie z tą sytuacją, bo jestem w tym sporcie od wielu lat - mówił po meczu reprezentant Maroka.

Po porażce z Iranem Maroko znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. W kolejnych spotkaniach w grupie B zmierzy się: z Portugalią (20.06.) i Hiszpanią (25.06.).

Czy reprezentacja Maroka wygra co najmniej jeden mecz na mistrzostwach świata?