Mundial 2018. Kasper Schmeichel lepszy od ojca. Pobił jego rekord

Kasper Schmeichel zapisał się w historii piłki nożnej w Danii. Bramkarz pobił rekord należący do ojca, Petera. Po meczu z Peru notuje już 534 minuty bez straconego gola.

Dominika Pawlik
Kasper Schmeichel (w środku) PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Kasper Schmeichel (w środku)
Rekord Petera Schmeichela został ustanowiony w 1995 roku, a bramkarz był wówczas zawodnikiem Manchesteru United. Jego seria bez wpuszczonej bramki trwała od 29 marca do 6 września, zachował czyste konto przez 470 minut.

Kasper Schmeichel po raz ostatni stracił gola w starciu z Irlandią w listopadzie 2017 roku. Od tamtej pory nie wyciągał piłki z bramki, co oznacza, że po meczu z Peru, wygranym przez Danię 1:0, ma 534 minuty z zachowanym czystym kontem.

Seria Kaspera wisiała na włosku pod koniec pierwszej połowy, wówczas bliski pokonania go był Christian Pueva podczas rzutu karnego. Peruwiańczyk nie trafił jednak do bramki.

Co istotne, dokładnie 20 lat temu na mundialu występował Peter Schmeichel, a teraz o sile defensywy reprezentacji Danii decyduje Kasper, syn legendy Manchesteru.

Ojciec na Twitterze wyraził swoją dumę dokonaniem syna.

Czy Kasper Schmeichel jest już lepszym bramkarzem od swojego ojca?