Mundial 2018. Maroko poważnie osłabione. Nordin Amrabat opuścił szpital, ale z Portugalią nie zagra

Nordin Amrabat nie wystąpi w środowym spotkaniu MŚ z Portugalią. Marokańczyk, który doznał urazu głowy w pierwszym meczu grupowym z Iranem (0:1), został już wypisany ze szpitala, ale potrzebuje kilku dni przerwy.

Kuba Cimoszko
Nordin Amrabat w meczu z Iranem Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Nordin Amrabat w meczu z Iranem

31-latek po zdarzeniu z Vahidem Amirim stracił przytomność i został zabrany z boiska do szpitala. Przebywał w nim na obserwacji przez 24 godziny. W nocy z soboty na niedzielę wrócił do bazy afrykańskiej ekipy. Jak poinformował przedstawiciel federacji afrykańskiej ekipy, w pojedynku z Portugalią jednak nie zagra.

Amrabata, który na co dzień występuje w hiszpańskim CD Leganes, zastąpi najprawdopodobniej młodszy brat - Sofyan. W meczu przeciwko Iranowi wszedł on za niego w 76. minucie. Maroko przegrało tamto starcie 0:1 po samobójczym trafieniu Aziza Bouhaddouza w piątej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry.

Podopieczni Herve Renarda zmierzą się z Portugalczykami w środę, 20 czerwca. Spotkanie odbędzie się na moskiewskim stadionie Łużniki. Relacje live z tego wydarzenia będzie można śledzić na naszej stronie.