Mundial 2018. Polska - Senegal: polskim kibicom puszczały nerwy

Na Otkrytije Arena w Moskwie pojawiły się tysiące polskich kibiców, którzy chcieli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa Biało-Czerwonych na rosyjskim mundialu. Wyszło jednak tak, że im dalej w mecz, tym bardziej zszargane były ich nerwy.

Dawid Borek
Dawid Borek
piłkarze reprezentacji Polski przed meczem z Senegalem na MŚ 2018 PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski przed meczem z Senegalem na MŚ 2018
Polscy kibice zajęli większość miejsc na stadionie w Moskwie. Mnóstwo biało-czerwonych szalików i flag oraz głośny doping nie pomogły jednak reprezentacji Polski w zwycięskim otwarciu mistrzostw świata. Przegraliśmy z Senegalem 1:2 (TUTAJ przeczytasz relację z tego meczu).

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem po stadionie roznosiło się hasło "jesteśmy u siebie", które fani z Polski powtarzali też podczas trwania meczu. - Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Polska gra! - krzyczeli kibice Biało-Czerwonych, zagłuszając sympatyków piłki nożnej z Senegalu.

- My chcemy gola! - domagali się polscy kibice i na ich nieszczęście w końcu doczekali się bramki. Radości nie było, gdyż piłkę do polskiej bramki skierował przecinający strzał Senegalczyka Thiago Cionek. Piłkarzy Adama Nawałki do szatni odprowadziły gwizdy.

Gdy po bramce M'Baye Nianga w 61. minucie było już 2:0 dla Senegalu, a Polska nie miała pomysłu na wrócenie do meczu, kibicom zaczęły puszczać nerwy. W końcu z trybun można było usłyszeć niecenzuralne okrzyki.

Nastroje fanów nieco poprawiły się po golu Grzegorza Krychowiaka w 86. minucie, ale nie doczekali się odpowiedzi na ich apel "jeszcze jeden, jeszcze jeden". Skończyło się tradycyjnym już "nic się nie stało, Polacy nic się nie stało" i ogromnym niedosytem.

Kolejnym rywalem reprezentacji Polski na MŚ w Rosji będzie Kolumbia. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Czy Polska wygra drugi mecz na MŚ w Rosji?