KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mundial 2018. Mohamed Salah rozważa wycofanie się z gry w reprezentacji Egiptu

Mohamed Salah niedawno otrzymał honorowe obywatelstwo Czeczeni od Ramzana Kadyrowa. Po kontrowersjach wokół jego zdjęć z przywódcą, piłkarz rozważa zakończenie gry dla reprezentacji Egiptu.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Mohamed Salah Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Mohamed Salah

Zdjęcie Mohameda Salaha z Ramzanem Kadyrowem krążyło po sieci jeszcze przed rozpoczęciem mundialu. Przywódca Czeczeni robił wszystko, żeby pokazać, jak bardzo mu zależy na piłkarzu.

Wykorzystał on, że reprezentacja Egiptu ma swoją bazę własnie w Groznym i w ostatni piątek wydał przyjęcie w pałacu prezydenckim na cześć piłkarza, nadając mu honorowe obywatelstwo.

"Sportsmail" uważa, że sportowiec został zwyczajnie wykorzystany. Przywódca Czeczenii jest wspierany przez Kreml, ale podlega sankcjom USA. Kadyrow od dawna oskarżany jest o łamanie praw człowieka.

- Salah podziękował nam za ciepły odbiór i gościnę zespołu, a także za warunki i możliwości treningowe - powiedział Kadyrow w rosyjskich mediach społecznościowych, dodając, że chciałby, żeby Egipt powrócił do Czeczenii po MŚ 2018 i zapoznał się z miejscową drużyną.

Członek egipskiej federacji, Essam Abdel Fattah, wyjawił, że Salah nie rozważa rezygnacji z gry w kadrze Egiptu. - To wielkie kłamstwo. Nic z tego nie jest prawdą. Jesteśmy gośćmi, zostaliśmy zaproszeni na obiad i nie odmówiliśmy. Krytycy mieszają politykę ze sportem. Ale my jesteśmy sportowcami i nie mamy nic wspólnego z polityką - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Kolumbia. Gmoch wskazał element, który zawiódł u reprezentantów
Czy Salah to jeden z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Sportsmail / DailyMail
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×