Kokpit Kibice
Zobacz drużynę
 • Zobacz drużynę
 • Grupa A
 • Grupa B
 • Grupa C
 • Grupa D
 • Grupa E
 • Grupa F
 • Grupa G
 • Grupa H

Mundial 2018. Bogusław Kaczmarek sceptycznie o zmianie selekcjonera: Jeśli nie Nawałka, to kto?

Wciąż nie wiadomo, czy Adam Nawałka pozostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Zdania są podzielone, ale Bogusław Kaczmarek zalicza się do grona tych, którzy są raczej przeciwko zmianie.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Polacy Jan Bednarek (z lewej) i Kamil Glik (z prawej) cieszą się ze zdobytej bramki podczas meczu grupy H piłkarskich mistrzostw świata z Japonią PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Polacy Jan Bednarek (z lewej) i Kamil Glik (z prawej) cieszą się ze zdobytej bramki podczas meczu grupy H piłkarskich mistrzostw świata z Japonią

- Zadałbym przede wszystkim podstawowe pytanie: jeśli nie Nawałka to kto? Interesuje mnie też opinia samego Adama, czy on jest zainteresowany dalszą pracą z kadrą. Czy jeszcze ma motywację, czy wciąż czuje ten stan, gdy pasja przeradza się w obsesję - powiedział WP SportoweFakty Bogusław Kaczmarek.

Zdaniem byłego asystenta Leo Beenhakkera w reprezentacji, odpowiedź wcale nie musiałaby być twierdząca. - Nawałka pracuje już cztery lata i żyje w ogromnym stresie, zwłaszcza że nastroje w naszym kraju zmieniają się błyskawicznie - od wielkości do nicości. Dlatego nie wiem na ile on jest w stanie dalej wykonywać tę misję. Trochę mnie śmieszą wypowiedzi niektórych piłkarzy, np. ta, że nie wiedzieli jak mają grać. Skoro ktoś miał taki problem, to trzeba było zapytać trenera, a jeśli nie dostał odpowiedzi, w ogóle nie powinien wystąpić.

Kaczmarek miał tu na myśli słowa Macieja Rybusa, który po meczu z Kolumbią (0:3) stwierdził, że kadra ćwiczyła dwa warianty i tak zamieszała, że na końcu nie wiedziała jak ma grać.

Doświadczony szkoleniowiec uważa, że zmiana selekcjonera byłaby nieuzasadniona także z powodu braku odpowiednich kandydatów na to stanowisko. - Część nazwisk, które pojawiają się w mediach wzbudza śmiech. Reprezentacja Polski to nie są imieniny u cioci Jadzi. Piłka weszła w kategorię narodowej psychozy. Przed mundialem zapanował hurraoptymizm i wielu uznało, że jesteśmy niesamowicie mocni. Mistrzostwa tymczasem pokazały, jak duży wpływ na formę drużyny ma słabsza dyspozycja kilku zawodników. Na Euro we Francji ten zespół został wyciśnięty jak cytryna, co oczywiście nie oznacza, że w Rosji nie dało się zrobić lepszego wyniku - zaznaczył.

ZOBACZ WIDEO Zaskakujące sceny na lotnisku. Kibice podziękowali piłkarzom reprezentacji Polski

Czy pozostając selecjonerem Adam Nawałka naprawiłby błędy i osiągnąłby kolejne sukcesy z kadrą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

 • Wacław Słowikowski Zgłoś komentarz
  Miernoty włoskie Polsce też są niepotrzebne, jak: Prandelli czy De Biasi. Wygrany mecz z Japonią dla mnie nic nie zmienia. Nawałka winien zostać zdymisjonowany, razem z Bońkiem. Tylko,
  Czytaj całość
  że oni sami się nie zdymisjonują. Tak samo cały sztab Nawalki w pissss....duuuu.... na zieloną trawkę! Inaczej na jesieni bedzie chóralne: - "Polacy nic się nie stało..."
  • Realista... Zgłoś komentarz
   MIERNOTY zawsze będą chwalić i kreować MIERNOTY.!!! Taka to już polska piłka kopana i nie zmieni się nic dopóty, dopóki takie miernoty będą wyrażały opinie i miały wpływ na tą
   Czytaj całość
   dyscyplinę sportu.!!!
   • ham.burczyk Zgłoś komentarz
    Nawalka juz wystarczajaco wszystko spieprzyl i niech spieprza.Bobo takimi grojkami ,to on powinien wyjsc z kazdej grupy na tym mundialu-Polska mysl szkoleniowa. Potrzebny nowy trener ,bez
    Czytaj całość
    ukladow,bez pupilkow(Milik bez formy,Peszko ,starszy grylowy) itd.On tych ludzi widzial i przygotowywal do turnieju.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×