Mundial 2018. Maciej Szczęsny ostro o meczu Hiszpania - Rosja

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER POWELL  / Na zdjęciu: Vladimir Granat (z prawej) oraz Isco (z lewej)
PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Vladimir Granat (z prawej) oraz Isco (z lewej)

Poziom meczu Hiszpania - Rosja nie porywał. Ostatecznie po 90 minutach na tablicy widniał rezultat 1:1. Wydarzenia boiskowe skomentował Maciej Szczęsny: - Mecz impotentów z niewidomymi - ocenił.

Reprezentacja Hiszpanii zdominowała wydarzenia na boisku, ale nie potrafiła tego przekuć na bramki. Po samobójczym golu Siergieja Ignaszewicza w 11. minucie, Rosjanie wyrównali po "jedenastce" pół godziny później, w polu karnym piłki ręką dotknął Gerard Pique.

Od tamtej pory Hiszpanie wymieniali między sobą mnóstwo podań (mieli ich na koncie ponad 1000), a Rosjanie dobrze się bronili. Poziom jednak nie porywał, emocji było jak na lekarstwo.

Eksperci w studio TVP byli rozczarowani wydarzeniami boiskowymi, jednak tylko Maciej Szczęsny zareagował na to zdecydowanie. - To mecz impotentów z niewidomymi - podsumował.

Z byłym piłkarzem zgodzili się internauci. Celną uwagę szybko wychwycił między innymi dziennikarz Polskiego Radia Jan Kałucki.

Całe spotkanie zakończyło się dopiero po rzutach karnych, Rosjanie zwyciężyli 4:3.

Czy poziom meczu Hiszpania - Rosja był rozczarowujący?