Mundial 2018. "Wielki Courtoisa", "Kawał meczycha". Twitter zachwycony postawą Belgów

Piłkarze reprezentacji Belgi wygrali 2:1 z Brazylią i zagrają w półfinale MŚ 2018 w Rosji. Na Twitterze, już w trakcie spotkania, polscy dziennikarze byli zachwyceni grą "Czerwonych Diabłów". Znów natomiast oberwało się Neymarowi.

Szymon Łożyński
Belgowie cieszą się po zdobytej bramce PAP/EPA / Buda Mendes / Belgowie cieszą się po zdobytej bramce
Belgowie już w pierwszej połowie strzelili dwie bramki. Mniej więcej do 70 minuty kontrolowali przebieg spotkania. Później Brazylijczycy zdobyli kontaktowego gola. Od tego momentu spędzali większość czasu na połowie rywali.

Atakowali, ale kolejne ich akcje nie przynosiły zmiany wyniku. W 94. minucie Canarinhos mieli piłkę meczową, ale potężne uderzenie zza pola karnego Neymara kapitalnie, intuicyjnie obronił Thibaut Courtoisa.

Chwilę później arbiter zakończył pojedynek. W półfinale Belgowie zmierzą się z Francją, która w 1/4 finału pokonała Urugwaj 2:0.

Belgowie mieli kilku bohaterów. Oprócz 26-letniego bramkarza był nim na pewno Romelu Lukaku. Na jego postawę przy drugiej bramce dla europejskiego zespołu zwrócił uwagę Michał Kołodziejczyk.

Redaktor naczelny WP SportoweFakty zdradził także gdzie tkwi klucz do obecnych sukcesów Belgów.

W tegorocznym mundialu Neymar znów nie potrafił powstrzymać się na boisku przed symulowaniem fauli. Zachowanie Brazylijczyka nie spodobało się między innymi Markowi Bobakowskiemu z WP SportoweFakty.

O fantastycznych paradach Courtoisa nie zapomniał natomiast Przemysław Rudzki z "Przeglądu Sportowego".

Z kolei dla dziennikarza Tomasza Smokowskiego na wyróżnienie w belgijskim zespole zasłużyło co najmniej kilku zawodników.

Sebastian Szczęsny, dziennikarz TVP Sport, uważa, że w piątkowy wieczór Belgowie przekonali do siebie nawet największych niedowiarków.

Na krytykę pod adresem Neymara, oprócz Marka Bobakowskiego, pozwolił sobie również Mateusz Święcicki z "Eleven Sports". - Lubię Neymara, ale był podczas tego mundialu żenujący. Symulowanie, przewracanie się, szukanie fauli na siłę. Teatr. Poziom Suareza, który (wiadomo) jest nieznośny, nurkuje, prowokuje, zachowuje się karykaturalnie - napisał.

Michał Pol z "Przeglądu Sportowego" żałował natomiast, że po 95 minutach sędzia musiał zakończyć pojedynek. - Nie kończ pan tego, panie Serb! Co za meczycho! Chciałoby się jeszcze tak z pół godzinki...

Mateusz Borek, komentator sportowy, zwrócił uwagę, że w 1/2 mundialu 2018 zagrają tylko europejskie drużyny. - Brawo Belgia! Czerwone Diabły!!! Mamy EURO 2018 w MŚ w Rosji w półfinałach.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Thibaut Courtoisa był najlepszym belgijskim piłkarzem w meczu z Brazylią?