Mundial 2018. Światowe media zażenowane meczem Polski. "Najbardziej oburzające 10 minut w historii MŚ"

Światowe media nie pozostawiają suchej nitki na Polakach i Japończykach (1:0) za ostatnie 10 minut. "Farsa", "najbardziej oburzające 10 minut w historii MŚ" - to tylko część tytułów.

Bartosz Zimkowski
"Bild"

"Bild": Najbardziej oburzające 10 minut w historii mistrzostw świata

Niemiecka gazeta jest w szoku, jak wyglądało ostatnie 10 minut meczu Polski z Japonią. Już w tytule "Bild" grzmi, że było to "najbardziej oburzające 10 minut w historii w mistrzostw świata, a w końcu Japonia zostaje nagrodzona". Na zdjęciu pokazuje obejmującego się Roberta Lewandowskiego i zawodnika Japonii, którzy uśmiechają się po ostatnim gwizdku sędziego.

"Piłka nożna w najgorszym możliwym wydaniu" - dodaje i przytacza słowa eksperta telewizji ARD Thomasa Hitzlspergera: - Szkoda, że ​​widzimy takie sceny na mistrzostwach świata. Szkoda, że ​​Polska nic z tym nie zrobiła.

"Bild" dodaje, że Polska nie miała motywacji atakować w ostatnich minutach przy 36 stopniowym upale.