Zakończony
komentarz

Świetnie rozpoczęli Meksykanie, a mistrzowie świata mają kłopot.

90+2

Budują ostatni, może przedostatni atak nasi zachodni sąsiedzi. Guillermo Ochoa rzucił się jak lew na futbolówkę i nie pozwolił na oddanie strzału z bliska.

239
119
25
27
21
90

Doliczone minimum trzy minuty do regulaminowego czasu.

128
60
29
28
56
90

Żółtą kartkę otrzymał Hector Herrera za odkopnięcie piłki.

74
31
17
28
32
89

Piłka zatańczyła blisko linii bramkowej po sprytnym strzale Mario Gomeza. Została ona wybita przed pole karne, skąd Julian Brandt huknął centymetry od celu. Już ponad 20 strzałów i zero goli Niemców.

73
51
19
16
17
87

Mario Gomez powinien oddać strzał głową w kierunku bramki Meksyku po wrzutce innego zmiennika Marco Reusa. Trudno uwierzyć, że chybił tak wyraźnie.

96
98
21
19
18
86

Niemcy. Schodzi: Timo Werner. Wchodzi: Julian Brandt.

44
27
24
13
10
85

Rafael Marquez występuje w piątym mundialu w karierze.

41
12
6
3
5
84

Żółtą kartkę otrzymał Mats Hummels na połowie przeciwnika.

97
24
14
10
11
83

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Mueller za faul na Hectorze Herrerze.

122
41
12
10
17
82

Meksyk wyprowadza mnóstwo kontrataków i wreszcie przekuł przewagę liczebną w oddanie uderzenia. Miguel Layun huknał zza pola karnego w kierunku okienka i przestrzelił.

61
18
11
14
13
80

Spieszy się Niemcom, a pośpiech bywa złym doradcą. Ostatnia wrzutka z rzutu wolnego prosto do Guillermo Ochoy.

78

Ekspresowy kontratak osamotnionego na połowie mistrzów świata Miguela Layuna. Ominął przeciwnika i wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Zrobił to odrobinę za mocno i przez to niecelnie.

40
11
10
5
9
76

Bardzo blisko! Toni Kroos zainicjował i zakończył akcję. Po podaniu od Joshuy Kimmicha pomocnik reprezentacji Niemiec strzelił płasko nieopodal słupka.

71

Riposta Marco Reusa. Uderzenie zmiannika z ostrego kąta obok bramki Meksyku. Piłka opuściła boisko, a krótka przerwa w grze jest spowodowana urazem Meksykanina.

15
7
6
5
15
70

Javier Hernandez ma w tym meczu problemy z finalizowaniem akcji. W pierwszej połowie za długo zwlekał ze strzałem, a po przerwie wykonał beznadziejne podanie do Carlosa Veli. Przed momentem wybiegał sam na sam z Manuelem Neuerem, jednak upadł pod naciskiem defensora. Sędzia nie podyktował rzutu karnego.

17
4
8
7
20
69

Nie udało się mistrzom świata oddać strzału po wrzutce Mesuta Oezila z rzutu rożnego.

35
30
8
5
10
67

Druga połowa nie jest aż tak otwarta jak pierwsza. W dwóch poprzednich spotkaniach Niemców z Meksykiem padło 12 goli. Średnia pewnie nie zostanie podtrzymana, mimo to poziom trwającego meczu nie rozczarowuje.

34
20
19
7
9
66

Meksyk. Schodzi: Hirving Lozano. Wchodzi: Raul Jimenez.

24
13
13
9
13
65

Po wrzutce Jerome'a Boatenga strzelił przewrotką Joshua Kimmich. Wyglądało to nieźle, jednak piłka wylądowała tylko na górnej siatce. Nieco zaskoczył skrajny obrońca swoim rajdem w pole karne.

15
7
11
5
7
63

Szanują piłkę podopieczni Juana Carlosa Osorio. Każda minuta przybliża ich do ważnego zwycięstwa w kontekście wygrania rywalizacji w grupie.

40
14
7
4
5
62

Obrazki prosto z Moskwy, a do końca regulaminowego czasu mniej niż dwa kwadranse.

15
5
3
3
2
61

Obok Juliana Draxlera znalazło się natychmiast dwóch rzetelnie broniących przeciwników i nie pozwolili na oddanie soczystego strzału zza pola karnego.

16
10
5
2
1
60

Niemcy. Schodzi: Sami Khedira. Wchodzi: Marco Reus.

25
7
5
1
4
58

Meksyk. Schodzi: Carlos Vela. Wchodzi: Edson Alvarez.

27
8
6
7
10
57

Mógł skapitulować Manuel Neuer po raz drugi, gdyby Meksykanie nie popełnili szkolnego błędu w końcówce kontrataku. Javier Hernandez oraz Carlos Vela mieli obok siebie tylko jednego defensora, jednak Chicharito nie potrafił wykonać ostatniego podania.

14
11
4
10
16
57

Manuel Neuer już skapitulował w tych mistrzostwach!

23
22
7
7
4
55

W pole karne Meksyku wpadł Julian Draxler i chciał jeszcze uruchomić podaniem centralnie ustawionego kompana. Świetnie zablokował piłkę Carlos Salcedo. Tylko korner dla Niemców, po którym interweniował z wyczuciem Guillermo Ochoa.

21
15
7
3
5
54

Na stadionie gwarno, a o atmosferę dbają przede wszystkim kibice reprezentacji Meksyku. Drużyna z Ameryki nie przestała atakować pomimo korzystnego wyniku.

36
17
4
3
5
52

Jesus Gallardo ustawił się idealnie i nie pozwolił, żeby ominęła go piłka po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Poprawiał Joshua Kimmich, jednak na wiwat.

6
9
6
1
2
50

Meksyk nie daje się zdominować krótko po przerwie. Prowadzi po golu Hirvinga Lozano, który można zobaczyć w naszym serwisie wideo!

48

Dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha zostało wybite w miejsce, w którym stał Marvin Plattenhardt. Jego strzał zza pola karnego wylądował w koszyczku Guillermo Ochoy.

13
9
4
6
3
47

W posiadaniu piłki El Tri, ale to nie potrwało długo. W bocznym sektorze boiska został wzięty w kleszcze Hector Herrera i nie utrzymał futbolówki po właściwej stronie linii bocznej.

komentarz

Obrońca trofeum przegrał pierwszy mecz w następnych mistrzostwach świata w 2014 roku. Na razie zanosi się na powtórkę.

13
10
6
4
5
komentarz

Statystyki pierwszej połowy, a w niej 17 strzałów.

16:26

Trudno było nudzić się w pierwszej połowie. Meksyk bliżej zwycięstwa po 45 minutach regulaminowych i jednej doliczonej.

44

Wymienili kilka podań na małej przestrzeni Meksykanie. Carlos Vela uderzył wreszcie zza pola karnego. Po pierwsze delikatnie, po drugie niecelnie i był to jeden z najgorszych strzałów tego meczu, w którym poprzeczka jest zawieszona wysoko.

4
4
2
5
5
42

Ostatnie szanse reprezentacji Niemiec na wyrównanie w pierwszej połowie, a także zespołu ze strefy CONCACAF na podwojenie przewagi.

38
14
10
7
4
41

Meksyk rozpoczął strzelanie na Łużnikach.

30
11
6
6
8
40

Żółtą kartkę otrzymał Hector Moreno za zbyt długie celebrowanie wznowienia gry.

15
10
13
10
28
38

Centymetry od wyrównania! Po strzale Toniego Kroosa z rzutu wolnego interweniował Guillermo Ochoa i sparował piłkę na poprzeczkę. Doskonała obrona Meksykanina.

37
21
8
5
7
37

Niemcy podrażnieni. Muszą zaatakować, żeby uniknąć porażki w swoim pierwszym meczu w mistrzostwach świata w Rosji.

45
36
11
10
17
35

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Javier Hernandez.

Nieco ponad dwa kwadranse i jest gol! Meksyk na prowadzeniu w pojedynku z Niemcami po dwójkowym ataku Javiera Hernandeza i Hirvinga Lozano. Ten drugi wpadł w pole karne Manuela Neuera, nawinął sobie obrońcę i pokonał bramkarza płaskim strzałem na 1:0.

530
246
81
54
52
34

El Tri w ataku pozycyjnym, co obrazkiem było w tym meczu nowym i nieznanym. Nie udało się rozmontować defensywy reprezentacji Niemiec. Po chwili jednak ponowienie i Miguel Layun spóźnił się o sekundę do płaskiego dośrodkowania Carlosa Veli.

15
7
5
5
6
30

Thomas Mueller w jednym z pojedynków na skrzydle. Ekspresowo minęły dwa kwadranse meczu.

15
11
7
6
4
28

Miguel Layun próba kolejna. Tym razem trafił w bramkę Manuela Neuera, ale golkiper Bayeru broni takie uderzenia pięc sekund po przebudzeniu w środku nocy.

15
23
8
8
5
26

Miguel Layun przełożył sobie futbolówkę z lewej na prawą stopę przed polem karnym Nationalelf. Natychmiast oddał strzał z 20. metra i pudło.

15
14
9
5
4
25

Wyrównany jest ten pojedynek. Przewagę w posiadaniu piłki ma reprezentacja Niemiec, przeciwnik stawia na jej szybkie wyprowadzenie. Obie metody atakowania są niebezpieczne.

24
14
11
5
6
24

Alireza Faghani prowadzi mecz w Moskwie. Przed momentem przedstawiciel Iranu odgwizdał przewinienie Hectora Moreno na Samim Khedirze w polu karnym Niemców.

10
8
7
4
5
22

Guillermo Ochoa nie ma problemu z zatrzymywaniem uderzeń reprezentacji Niemiec. Po próbach Juliana Draxlera i Timo Wernera spróbował szczęścia z dystansu Toni Kroos.

16
7
9
4
6
20

Timo Werner po ziemi, zza pola karnego, prosto w bramkarza. Więcej celnych uderzeń w 20 minut niż na przykład przez całe spotkanie Chorwacji z Nigerią.

22
13
8
6
9
19

Bardzo intensywny początek. Oby tak dalej.

24
15
10
8
7
18

Rozśpiewani kibice El Tri, których ulubieńcy oddali już dwa celne uderzenia. Kolejne powinien oddać Javier Hernandez, ale za długo zwlekał, a próba przełożenia sobie futbolówki na prawą stopę została zablokowana.

15
11
10
5
9
16

Niebezpieczne dośrodkowanie, a następnie uderzenie Juliana Draxlera z dystansu. Nie chce być gorszy od Manuela Neuera bramkarz Meksyku i popisał się pewnym chwytem.

15
9
8
11
7
14

Już na przeciwnym skrzydle są Meksykanie. Wrzutka Miguela Layuna z rzutu wolnego spadła na głowę Hectora Moreno. Obrońca wygrał pojedynek w polu karnym Niemców, ale swoim uderzeniem nie ominął Manuela Neuera.

9
6
12
5
6
13

Meksyk próbował przedrzeć się lewym skrzydłem. Zablokował to wszystko Thomas Mueller, który był już w przeszłości najlepszym strzelcem mistrzostw świata i marzy o powtórce.