Udana inauguracja Gąsienicy-Daniel. Olbrzymi awans Polki w drugim przejeździe!

Maryna Gąsienica-Daniel zanotowała ogromny awans w drugim przejeździe slalomu giganta w Killington. Polka rozpoczęła sezon od miejsca w czołowej dziesiątce.

Andrzej Podgórski
Maryna Gąsienica-Daniel Getty Images / Alexis Boichard / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel po pierwszym przejeździe zajmowała dość odległe 20. miejsce. Jej strata wynosiła 1,83 s. Różnice między poszczególnymi pozycjami nie były jednak aż tak spore i było wiadome, że jest to dobra pozycja do ataku.

Drugi przejazd Polki nie był bezbłędny. Gąsienica-Daniel została przytrzymana w kilku skrętach i spadła z garba w środkowej części trasy. Inne zawodniczki też miały jednak problemy i start polskiej alpejki można było ocenić pozytywnie.

Kolejne zawodniczki mijały linię mety z gorszym czasem od Zakopianki. Już wtedy było wiadome, że Polka sporo awansuje. Tessa Worley jako pierwsza wyprzedziła Gąsienice-Daniel i oznaczało to, że w najgorszym razie zajmie ona ósme miejsce.

Zmagania w amerykańskim ośrodku wygrała Lara Gut-Behrami przed Martą Bassino i Sarą Hector. Maryna Gąsienica-Daniel została ostatecznie sklasyfikowana na 8. miejscu. Zanotowała awans aż o 12 pozycji w stosunku do pierwszego przejazdu.

Kolejnym startem Polki będzie najprawdopodobniej supergigant w Lake Louis w przyszły weekend. Najbliższe zawody w slalomie gigancie odbędą się 10 grudnia we włoskim Sestriere.