KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Felix Neureuther wygrał w Wengen, mistrz olimpijski wreszcie ukończył slalom

Felix Neureuther wygrał slalom w Wengen. Na drugim miejscu uplasował się Stefano Gross, a na trzecim - Henrik Kristoffersen.
Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

Felix Neureuther trzeci raz z rzędu znalazł się w czołowej trójce slalomu w Wengen. W 2013 roku zwyciężył. Rok później był drugi. Po pierwszym przejeździe Niemiec plasował się na piątej pozycji. W drugiej rundzie Neureuther miał drugi czas. 

Stefano Gross oraz Henrik Kristoffersen utrzymali pozycje zajmowane po pierwszej odsłonie rywalizacji. Szósty był najlepszy w pierwszej serii - Mattias Hargin.

Był to szósty slalom sezonu 2014/2015 i pierwszy, w którym dwa przejazdy ukończył Mario Matt. Zajął on dziewiętnastą lokatę. Przed aktualnym mistrzem olimpijskim uplasował się jego młodszy brat Michael Matt, którego sklasyfikowano na szesnastym miejscu.

Do mety pierwszego przejazdu nie dojechali między innymi Marcel Hirscher i Michał Jasiczek. Liderem slalomowej klasyfikacji Pucharu Świata został więc Neureuther, który zdobył 420 punktów. Hirscher jest drugi (376).  

Nie udało się przeprowadzić rywalizacji kobiet w Cortina d'Ampezzo. Według nowego programu zjazd odbędzie się w niedzielę, supergigant zaś - w poniedziałek.

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1. Felix Neureuther Niemcy 1:46.93
2. Stefano Gross Włochy 1:47.13
3. Henrik Kristoffersen Norwegia 1:47.37
4. Alexis Pinturauly Francja 1:47.53
5. Aleksander Choroszyłow Rosja 1:47.78
6. Mattias Hargin Szwecja 1:47.89
7. Fritz Dopfer Niemcy 1:47.97
8. Jean Grange Francja 1:48.18
9. Markus Larsson Szwecja 1:48.21
10. Luca Aerni Szwajcaria 1:48.94

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
 • Szymonn Zgłoś komentarz
  Już nie widać kontuzji pleców u Neureuthera, z którą zmagał się na początku sezonu. Znakomita forma od początku sezonu. Hirscherowi nie będzie łatwo zwyciężyć w tej klasyfikacji.
  Czytaj całość
  Warto zwrócić uwagę na Brytyjczyka Rydinga, który w tym sezonie bardzo dobrze spisuje się w slalomie. 6 startów w tym sezonie i aż czterokrotnie zdobywał punkty. Najwyżej był na 16 miejscu. Jest to jego zdecydowanie najlepszy sezon. W sezonach 2012-2013 i 2013-2014 tylko raz ukończył zawody. Zawsze nie kończy pierwszych przejazdów lub był dyskwalifikowany.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×