Alpejski PŚ: dominacja Francuzów w Val d'Isere

Francuz Mathieu Faivre wygrał niedzielny slalom gigant alpejskiego PŚ w Val d'Isere. Gospodarze mieli więcej powodów do zadowolenia, bowiem trzecie miejsce zajął Alexis Pinturault, a w czołowej szóstce było 4 Trójkolorowych.

Szymon Łożyński
PAP/EPA / PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT
Francuzów na podium przedzielił Austriak Marcel Hirscher. Obrońca Kryształowej Kuli prowadził nawet na półmetku zawodów, o 0,01 sekundy wyprzedzając Mathieu Faivre. W drugim przejeździe Francuz pojechał jednak zdecydowanie szybciej od Hirschera i ostatecznie wyprzedził swojego przeciwnika o 0,49 sekundy.

Na podium szeroko uśmiechał się także Alexis Pinturault. Francuz na półmetku niedzielnych zmagań był szósty, ale drugi przejazd (tylko minimalnie słabszy od Faivre) zapewnił reprezentantowi gospodarzy awans na trzecią lokatę. Podobnie jak w weekendowych zmaganiach pań w Lake Louise, również w Val d'Isere na starcie zabrakło reprezentanta Polski.

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ pozostał Marcel Hirscher, który wyprzedza Kjetila Jansruda. Norweg w piątek i sobotę wygrał zjazd i super gigant w Val d'Isere. Alpejczycy pozostają w tej francuskiej miejscowości, bowiem w dniach 10-11 grudnia zostaną rozegrane na tych samych trasach slalom gigant i slalom.