Alpejski Puchar Świata: Mikaela Shiffrin wygrała slalom gigant w Semmering

Mikaela Shiffrin wygrała w Semmering slalom gigant zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Piotr Ziemka
We wtorek 20 grudnia z powodu silnego wiatru odwołano slalom gigant w Courchevel po występach dziewiętnastu narciarek. Dwa dni później, Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła, iż w zastępstwie tego odwołanego konkursu wprowadziła do programu dodatkowy slalom gigant w Semmering.

Mikaela Shiffrin prowadziła już po pierwszym przejeździe, w którym jako jedyna uzyskała czas poniżej minuty (59.91). W drugiej rundzie miała szósty wynik. Shiffrin po raz 24. stanęła na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata, drugi raz w gigancie. Wcześniej zwyciężyła w tej specjalności 25 października 2014 roku w Soelden.

Drugą lokatę zajęła Tessa Worley. Reprezentantka Francji była szósta po pierwszym przejeździe, a w drugiej części rywalizacji miała piąty rezultat. Z dorobkiem 320 punktów prowadzi w klasyfikacji łącznej obejmującej wyniki slalomów gigantów. Shiffrin jest druga ze zdobyczą 265 "oczek".

Na trzeciej pozycji w Semmering uplasowała się Manuela Moelgg. Urodzoną 28 marca 1983 roku Włoszkę poprzednio w czołowej trójce PŚ sklasyfikowano 4 stycznia 2011, kiedy była trzecia w slalomie w Zagrzebiu. Tuż za podium znalazła się Lara Gut. Szwajcarka awansowała na czwarte miejsce z siedemnastej pozycji zajmowanej po pierwszym przejeździe. 49. była Anna Veith (poprzednio w zawodach Pucharu Świata uczestniczyła 22 marca 2015 roku, wtedy jeszcze jako Anna Fenninger). Na 52. pozycji została sklasyfikowana Maryna Gąsienica-Daniel. Na starcie stanęło 67 pań. W środę w Semmering zostanie rozegrany kolejny slalom gigant.