Alpejski PŚ: kolejne zwycięstwo Mikaeli Shiffrin

W środę, podobnie jak we wtorek, slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata kobiet wygrała Mikaela Shiffrin. Tym razem Amerykanka wyprzedziła Francuzkę Tessę Worley i Niemkę Viktorię Rebensburg.

To trzecie w karierze i drugie z rzędu zwycięstwo Mikaeli Shiffrin w slalomie gigancie. Jeśli Amerykanka wygra czwartkowy slalom, a będzie zdecydowaną faworytką, może zdobyć w Semmering aż 300 punktów i znacznie przybliżyć się do triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W środę oprócz Amerykanki powody do zadowolenia miała także Tessa Worley, która za drugie miejsce zdobyła 80 punktów i utrzymała czerwoną koszulkę dla liderki klasyfikacji slalomu giganta w sezonie 2016/2017.

Zawodniczki w Semmering dzień po dniu rywalizowały w tej samej konkurencji, ponieważ wtorkowy slalom gigant odbył się w zastępstwie za odwołane zmagania - z powodu silnego wiatru - we francuskim Courchevel.

W środę w Austrii panowały zupełnie inne warunki niż dzień wcześniej. Tym razem zawodniczkom tak mocno nie dawał się we znaki wiatr, ale śnieg, który intensywnie padał zarówno podczas pierwszego jak i drugiego przejazdu.

Jedyna Polka, Maryna Gąsienica-Daniel, która stanęła na starcie została sklasyfikowana na 55. miejscu. W czwartek w Semmering odbędzie się slalom. Pierwszy przejazd zaplanowano na 15:00, a finałowy na 18:00. Relacja z zawodów na WP SportoweFakty.