Sandro Viletta zakończył karierę. Mistrza olimpijskiego pokonały kontuzje

Sandro Viletta podjął decyzję o zakończeniu kariery. Mistrz olimpijski z Soczi w alpejskiej superkombinacji w ostatnich latach zmagał się z kontuzjami.

Łukasz Witczyk
Sandro Viletta Getty Images / Alain Grosclaude/Agence Zoom / Na zdjęciu: Sandro Viletta
Szwajcar największe sukcesy święcił w 2014 roku. Właśnie wtedy sięgnął po złoty medal igrzysk olimpijskich. W Soczi był najlepszy w superkombinacji czyli połączeniu zjazdu ze slalomem. Z kolei w 2006 roku Sandro Viletta został brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów w slalomie.

- Czułem, że nie będę już w takiej formie, jak kiedyś - powiedział Viletta. W Pucharze Świata po raz ostatni startował dwa lata temu. Częstsze występy uniemożliwiały mu powtarzające się kontuzje. Po podjęciu decyzji o zakończeniu kariery Viletta chce zostać trenerem.

Na igrzyskach olimpijskich w Soczi Viletta był o 0,34 sek. lepszy od Chorwata Ivicy Kostelicia, a na najniższym stopniu podium stanął Włoch Christof Innerhofer. Szwajcar w swojej karierze wygrał jedne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.