Alpejskie MŚ: Aksel Lund Svindal z medalem na zakończenie kariery. Złoto przegrał z rodakiem o 0,02 s.

Kjetil Jansrud zdobył złoty medal w zjeździe alpejskich MŚ rozgrywanych w szwedzkim Aare. Tuż za nim uplasował się jego rodak Aksel Lund Svindal, dla którego był to prawdopodobnie ostatni start w karierze.

Adrian Nuckowski
(od lewej) Aksel Lund Svindal, Kjetil Jansrud i Vincent Kriechmayr Getty Images / Alain Grosclaude/Agence Zoom / Na zdjęciu: (od lewej) Aksel Lund Svindal, Kjetil Jansrud i Vincent Kriechmayr
33-letni alpejczyk ze Stavanger swój sukces może zawdzięczać głównie dzięki znakomicie przejechanej dolnej częsci trasy Olympia. Kjetil Jansrud po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium MŚ. Do tej pory miał w dorobku dwa srebrne medale, wywalczone w kombinacji w 2015 r. oraz dwa lata później w supergigancie.

Wicemistrzem świata został Aksel Lund Svindal, przegrywając złoto o zaledwie 0,02 s. w swoim ostatnim starcie w karierze. Svindal wywalczył swój dziewiąty medal na imprezie tej rangi (5 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe). Norweg przed rozpoczęciem imprezy zapowiedział, że ze względu na ciągłe problemy zdrowotne jest zmuszony do zakończenia przygody ze sportem.
Podium uzupełnił reprezentant Austrii, Vincent Kriechmayr, który podczas MŚ w Aare cieszył się już ze srebrnego krążka, zdobytego w supergigancie.

Tuż za czołową trójką zmagania ukończył obrońca tytułu w tej konkurencji, Szwajcar Beat Feuz.

Z powodu obfitych opadów śniegu i gęstej mgły, zawody rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem i na skróconej trasie.