Alpejski PŚ. Długo wyczekiwany triumf Szwajcara w Adelboden. Daniel Yule zwycięzcą slalomu

Daniel Yule okazał się najlepszy w slalomie alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanego w Adelboden. 26-latek odniósł swoje trzecie zwycięstwo w karierze i został pierwszym reprezentantem Szwajcarii od 2008 roku, który wygrał w tej miejscowości.

Adrian Nuckowski
Daniel Yule Newspix / EXPA/ Sportida/ Matic Ritonja / Na zdjęciu: Daniel Yule
Podobnie, jak dzień wcześniej podczas zawodów w slalomie gigancie różnice między poszczególnymi zawodnikami były niewielkie. Aż szesnastu alpejczyków zmieściło się w jednej sekundzie, a czołowa "30" zamknęła się w 1,52 s. Ku ciesze wielotysięcznej publiczności, zgromadzonej na dole trasy Chuenisbaergli liderem na półmetku zmagań był Daniel Yule. Drugi ze stratą ćwierć sekundy do niego był Clement Noel, a trzeci, kolejny z reprezentantów gospodarzy, Ramon Zenhaeusern.

Yule podczas drugiego przejazdu uzyskał dopiero 15. czas, ale pozwolił mu on cieszyć się z drugiego obecnej zimy, a trzeciego w karierze zwycięstwa w Pucharze Świata. 26-latek został także pierwszym Szwajcarem, który od ponad 12 lat wygrał zmagania w Adelboden. Po raz ostatni tej sztuki dokonał 5 stycznia 2008, Marc Berthod.

Drugą pozycję zajął lider klasyfikacji generalnej, Henrik Kristoffersen. Norweg zaatakował z ósmego miejsca, zajmowanego po pierwszym przejeździe. Podium uzupełnił Austriak Marco Schwarz.

Wielkiego wyczynu dokonał Linus Strasser. Najlepszy czas, uzyskany przez niego na finałowym ustawieniu trasy, pozwolił mu awansować z 24. pozycji, aż na 6.!