Alpejski PŚ. Maryna Gąsienica-Daniel z kolejnym świetnym rezultatem w Kranjskiej Gorze

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 11. miejsce w drugim slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata, rozegranym w Kranjskiej Gorze. Polka spadła o jedną pozycję w porównaniu do pierwszego przejazdu. Ponowie triumfowała Marta Bassino.

Adrian Nuckowski
Maryna Gąsienica-Daniel PAP/EPA / IGOR KUPLJENIK / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Polka znakomicie spisała się już w pierwszym przejeździe, w którym uzyskała 10. czas. Maryna Gąsienica-Daniel straciła w nim do liderującej Mikaeli Shiffrin 1,71 s. Żadna z zawodniczek jadących po reprezentantce Polski nie uzyskała już od niej lepszego rezultatu.

W drugim przejeździe, podobnie jak dzień wcześniej Gąsienica-Daniel spisała się słabiej. Uzyskała w nim 16. czas, przez co zaliczyła spadek o jedną pozycję, kończąc zawody na 11. miejscu. Polka potwierdziła jednak, że znajduje się obecnie w życiowej formie.

Czwarte zwycięstwo obecnej zimy zanotowała Marta Bassino. Włoszka umocniła się na czele klasyfikacji gigantowej. Na drugiej pozycji uplasowała się Michelle Gisin, a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Meta Hrovat.

Kompletnie zawiodła Mikaela Shiffrin. Prowadząca po pierwszym przejeździe Amerykanka uzyskała dopiero 15. czas drugiego przejazdu i w ostatecznym rozrachunku zajęła dopiero 6. miejsce.