Igrzyska Europejskie. Polski mikst bez medalu w pięcioboju nowoczesnym

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: Daniel Ławrynowicz
Instagram / Na zdjęciu: Daniel Ławrynowicz
zdjęcie autora artykułu

W czwartek rozdano pierwsze medale w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Europejskich. Najlepsi w mikście okazali się Czesi, a Biało-Czerwoni zajęli siódme miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

W czwartek na starcie mikstów stanęli Natalia Dominiak oraz Daniel Ławrynowicz, którzy reprezentowali Polskę w walce o medale w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Europejskich.

Runda rankingowa w szermierce w wykonaniu Polaków nie była najlepsza, wręcz bardzo słabo. Nasi reprezentanci zamykali stawkę, z bilansem 8 i 18 porażek. W rundzie bonusowej Polacy zdobyli 182 punkty, co także dało ostatnie miejsce naszemu duetowi.

W jeździectwie Biało-Czerwoni zdecydowanie poprawili swoją pozycję, zajmując czwarte miejsce. Dzięki temu mogli zmniejszyć straty do rywali. Na pływalni Natalia Dominiak oraz Daniel Ławrynowicz wygrali swój wyścig oraz mieli drugi czas w całej konkurencji, a to pozwoliło naszym reprezentantom na kolejną pogoń czołówki.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #2. Prime time Natalii Kaczmarek. "Chcę to wykorzystać"

Polacy bardzo dobrze spisywali się także w biegu ze strzelaniem, który wygrali z czasem 12:05.00 i wyprzedzili rywali o 5 sekund. Dzięki tej wygranej ponownie przybyło dużo punktów na konto Biało-Czerwonych. To wszystko ostatecznie pozwoliło jednak na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Złote medale w mikście w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Europejskich wywalczyli Czesi, którzy o pięć punktów wyprzedzili Węgrów. Obie te ekipy przekroczyły barierę 1400 punktów. Podium uzupełnili Brytyjczycy, którzy w sumie wywalczyli 1395 punktów. Polacy zajmując siódme miejsce zdobyli 1365 punktów.

Wyniki mikstów w pięcioboju nowoczesnym - top8: 1. Czechy (Karolina Krenkova, Martin Vlach) - 1406 2. Węgry (Kamilla Reti, Mihaly Koleszar) - 1401 3. Wielka Brytania (Jessica Varley, Samuel Curry) - 1395 4. Turcja - 1393 5. Hiszpania - 1373 6. Ukraina - 1371 7. POLSKA - 1365 8. Szwecja - 1358

Czytaj także: Czwarte złoto Peklera! Węgrzy najlepsi drużynowo, Polacy bez medalu Polak przegrał walkę o brązowy medal w łucznictwie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty