Koniec marzeń Polek o medalu

Getty Images / Mustafa Ciftci/Anadolu / Na zdjęciu: Natalia Dominiak

Dla Anny Maliszewskiej i Natalii Dominiak igrzyska olimpijskie 2024 już się zakończyły. Polki nie zdołały wywalczyć awansu do finału zmagań w pięcioboju nowoczesnym.

W czwartek, 8 sierpnia rozpoczęła się rywalizacja w pięcioboju nowoczesnym. Zmagania otworzyła runda rankingowa w szermierce, gdzie nasze reprezentantki nie błyszczały.

Mimo udanego startu Anna Maliszewska została sklasyfikowana na 20. miejscu. Słabiej spisała się druga z Polek Natalia Dominiak, bowiem udało jej się wyprzedzić tylko cztery przeciwniczki, co dało 32. lokatę.

W sobotę pięcioboistki przystąpiły do zmagań półfinałowych. Obie trafiły do tej samej grupy i rozpoczęły rywalizację od jazdy konnej. Następnie odbyła się bonusowa runda szermierki, pływanie na 200 metrów stylem dowolnym, a na koniec bieganie ze strzelaniem.

Najlepsza z nich okazała się być Maliszewska, która z dorobkiem 1373 punktów zajęła 11. miejsce w grupie. To jednak nie dało jej awansu do finału, gdzie zameldowało się 9 najlepszych zawodniczek. Polce do lokaty dającej przepustkę do rywalizacji o medale zabrakło 10 "oczek".

Z kolei Dominiak uplasowała się dwie pozycje niżej niż jej rodaczka. Debiutantka na imprezie tej rangi zapisała na swoim koncie 1329 punktów, przez co do miejsca dającego finał zabrakło jej 54 "oczek".