BHT Auto Forum Petra Płock wyruszy na podbój Grecji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / BHT Auto Forum Petra Płock
Materiały prasowe / BHT Auto Forum Petra Płock
zdjęcie autora artykułu

BHT Auto Forum Petra Płock, mistrz Polski w piłce ręcznej plażowej mężczyzn, w dniach 20-22 maja weźmie udział w turnieju finałowym European Beach Handball Tour w Salonikach. Dla płockiej drużyny będzie to pierwszy występ w sezonie 2016.

W turnieju weźmie udział po 10 zespołów męskich i żeńskich, które zostały wyłonione w zeszłorocznych kwalifikacjach. Obecnie zawodnicy Petry przygotowują się do wyjazdu do Grecji w Płocku.

- Ciężko trenujemy i dopinamy rzeczy związane z wyjazdem do Grecji - mówi prezes BHT Petry, Artur Niesłuchowski. - Nasz wylot poprzedzi turniej towarzyski rozegrany w niedziele 15 maja na płockiej Sobótce. Dzień później dotrzemy do Salonik, gdzie weźmiemy udział w turnieju przygotowawczym do finałowych rozgrywek. W fazie grupowej turnieju ekipa Petry zmierzy się z zespołami BHC 2areg (Serbia), Detono Zagrzeb (Chorwacja), BHC SKKM-Krasnodar (Rosja) oraz BHC Sesvete (Chorwacja).

ZOBACZ WIDEO Piotr Masłowski: łatwiej byłoby gdybyśmy byli w trudniejszej grupie (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

- Faworytem grupy jest rosyjska drużyna. To jedna z najbardziej doświadczonych ekip na plażowych boiskach, wielokrotni finaliści turnieju. Rok temu zajęli w finale drugie miejsce, ale nie należy zapominać, że ostatnio triumfowali w turnieju na Wyspach Kanaryjskich - ocenia przeciwników kapitan Petry, Adrian Fiodor.

- Bardzo mocni są też Chorwaci, obecni mistrzowie, z którymi po zaciętym boju udało nam się wygrać w listopadzie w meczu o 3. miejsce. Z Serbami z 2areg nie mieliśmy jeszcze okazji się mierzyć, ale wiem, że w tym zespole występuje kilku reprezentantów swojego kraju, więc będzie to wymagający przeciwnik. Jesteśmy świadomi, że nie będzie to łatwy turniej i będziemy musieli wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności żeby osiągnąć tam dobry rezultat. Jedziemy jednak walczyć i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie ukrywamy, że bardzo chcielibyśmy powtórzyć nasz sukces z listopada, gdy w Turnieju Mistrzów na Wyspach Kanaryjskich zajęliśmy 3. miejsce - dodaje. Cały czas niewiadomą jest w jakim składzie mistrzowie Polski polecą do Grecji. Pod znakiem zapytania stoi występ aż trzech zawodników. - Adrian Fiodor na co dzień występuje w zespole I ligi, KS Meble Wójcik Elbląg, które walczy obecnie o awans do najwyższej klasy rozgrywek. Jego dostępność uzależniona będzie od wyniku drużyny z Elbląga w końcowej tabeli pierwszoligowych rozgrywek - mówi Artur Niesłuchowski. - Łukasz Niedzielak z kolei walczy ze swoją drużyną MKS-em Poznań o utrzymanie w I lidze i tak samo, jak w przypadku Adriana jego obecność uzależniona jest od wyników ostatnich spotkań. Trzecim nieobecnym może być nasz wlotek Kacper Adamski, który leczy kontuzję pleców, w jego przypadku czekamy na decyzje lekarzy. Mamy jednak szeroką kadrę i w przypadku absencji któregoś z zawodników w rezerwie pozostają nasi uzdolnieni młodzieżowcy, którzy będą nas wspierać w razie problemów personalnych w tym sezonie.

Spotkania EBT Final 2016 będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie turnieju. Pierwszy mecz z udziałem Petry odbędzie się w piątek 20 maja o godzinie 11:00. Mistrzowie Polski udadzą się Grecji dzięki wsparciu sponsora tytularnego, firmy Auto Forum - autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia - firmy Solumus, Kicpak i Urzędu Miasta Płocka. Szeroki skład BHT Auto Forum Petry Płock na turniej w Grecji: Adrian Fiodor, Artur Niesłuchowski, Tomasz Wiśniewski, Filip Koper, Miłosz Rupp, Łukasz Niedzielak, Adrian Turkowski, Marcin Miedziński, Kacper Adamski, Jakub Moryń, Jarosław Suski, Patryk Orędowicz, Bartosz Wojdak, Michał Kwiatkowski, Konrad Koper.

Terminarz:

20 maja 11:00 BHT Auto Forum Petra Plock - BHC 2areg 15:00 Detono Zagreb - BHT Auto Forum Petra Plock 21 maja 10:00 BHC SKKM-Ekaterinodar - BHT Auto Forum Petra Płock 16:30 BHT Auto Forum Petra Płock - BHC Sesvete 22 maja - mecze finałowe

Źródło artykułu: