Euro Winners Cup: Końcowy triumf SC Braga. Show w finale

W finale rozgrywek Euro Winners Cup w piłce plażowej zawodnicy SC Braga pokonali Artur Music 8-5. Portugalczycy z przytupem odrobili straty i sięgnęli po końcowy triumf rozgrywek Ligi Mistrzów - informuje z portugalskiego Nazare Piotr Jagiełło.

Piotr Jagiełło
Beach soccer WP SportoweFakty / Beach soccer

Turniej Euro Winners Cup rozpoczął się 29 maja. Zawody odbyły się na piaszczysytej plaży w portugalskim kurorcie Nazare. W najważniejszym meczu turnieju piłkarze SC Braga odprawili z kwitkiem Artur Music, choć do ostatecznego triumfu musieli się naprawdę solidnie napracować.

Portugalczycy źle weszli w mecz i musieli odrabiać straty. Jeszcze w drugiej tercji Ukraińcy prowadzili 4-2 i nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. Zemsta była szybka i słodka. Między 18 i 24 minutą zaaplikowali rywalom trzy bramki, a siła ataku rozkładała się równomiernie.

Znakomitą skutecznością imponował za to Oleg Zborovskyi z Artur Music. Do siatki trafił trzykrotnie.

Trzecie miejsce rozgrywek Ligi Mistrzów w beach soccerze dla Lokomotiwu Moskwa. Rosjanie pokonali FC Delta 5:4. W rozgrywkach nie zabrakło także polskich akcentów - ekipa Grembach Łódź zajęła ostatecznie 13. miejsce, pokonując w play-offach ukraiński BSC Griffin 3-1. W fazie grupowej odpadł zespół Silesia Beach Soccer - mistrz Anglii w składzie którego grają wyłącznie Polacy. Silesia zdołała jednak sprawić wielką niespodziankę pokonując i eliminując z dalszych rozgrywek Lazio Rzym. Kapitanem Włochów był Dieguito Maradona, syn legendy futbolu.

Finał Euro Winners Cup:SC Braga - Artur Music 8:5

Bramki dla SC Braga: L. Martins (1'), Jordan (11'), Bruno Xavier (18'), B. Martins (20'), Bokinha (24'), Mauricinho (28'), Bokinha (30'), Jordan (32')

Bramki dla Artur Music: Glutskyi (3'), Zborovskyi (4'), Deiwerson (9'), Zborovskyi (11'), Zborovskyi (30')

Czy piłka nożna plażowa powinna w przyszłości stać się sportem olimpijskim?