Beach soccer: 15 goli w meczu Polska - Azerbejdżan. Przegrana Biało-Czerwonych

W meczu Europejskiej Ligi Beach Soccera 2018 w Moskwie, reprezentanci Polski prowadzili z Azerbejdżanem 6:5. Przegrali jednak 6:9.

Piotr Ziemka
Beach soccer WP SportoweFakty / Beach soccer
Podopieczni Marcina Stanisławskiego rozpoczęli turniej w Moskwie od piątkowej wygranej z wyżej notowanymi Szwajcarami. W sobotę i niedzielę Polacy nie zdołali powiększyć dorobku punktowego i opuszczą Moskwę z tylko trzema "oczkami". Mecz Polska - Azerbejdżan w piłce nożnej plażowej poprzednio rozegrano 13 sierpnia 2017 roku w turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera na Węgrzech. Wówczas Biało-Czerwoni triumfowali 5:4.

Na początku spotkania w Moskwie lepsze sytuacje na objęcie prowadzenie mieli Polacy. W piątej minucie w poprzeczkę trafił Paweł Friszkemut, a chwilę później po strzale Filipa Gaca piłka zatrzymała się na linii bramkowej. Po pierwszej tercji prowadzili jednak 2:0 Azerowie, w składzie których znaleźli się wyłącznie piłkarze urodzeni w latach 80. (najstarszy zawodnik z roku 1983, najmłodszy z 1989).

Polacy odrobili straty z pierwszej części meczu już w pierwszej minucie drugiej tercji. Z rzutu wolnego gola zdobył Gac. Wyrównał Friszkemut, który wykorzystał błąd bramkarza. Później - do stanu 6:6 - jeśli jedna drużyna obejmowała prowadzenie, druga doprowadzała do remisu. Polacy wygrywali 6:5 po trafieniu z wolnego Karima Madaniego, ale później stracili aż cztery gole.

Dla reprezentacji Azerbejdżanu był to szósty, ostatni mecz w fazie zasadniczej Europejskiej Ligi Beach Soccera 2018 i drugie zwycięstwo. Wcześniej Azerowie pokonali Francuzów.

Przed Polakami turniej w Mińsku. Od 3 do 5 sierpnia w stolicy Białorusi poza gospodarzami i Biało-Czerwonymi wystąpią też Włochy oraz Turcja.

W ostatnim meczu Europejskiej Ligi Beach Soccera 2018 w Moskwie, Rosjanie pokonali po dogrywce Szwajcarów 3:2. W regulaminowym czasie gry był wynik 2:2.

Polska - Azerbejdżan 6:9 (0:2, 5:3, 1:4)

Gole: 0:1 Sabir Allahgulijew (6. minuta), 0:2 Rufat Mammadow (9.), 1:2 Filip Gac (13.), 2:2 Paweł Friszkemut (13.), 2:3 Mammadow (18.), 3:3 Artur Popławski (18.), 4:3 Friszkemut (19.), 4:4 Allahgulijew (21.), 5:4 Gac (21.), 5:5 Ilkin Hacijew (24.), 6:5 Karim Madani (29.), 6:6 Mammadow (29.), 6:7 Hacijew (30.), 6:8 Hacijew (31.), 6:9 Mammadow (33.).

Wyjściowy skład Polaków: Maciej Marciniak - Jakub Jesionowski, Dominik Depta, Paweł Friszkemut, Filip Gac.

Zmiennicy: Dariusz Słowiński, Maciej Daniluk, Artur Popławski, Karim Madani, Tomasz Poźniak.

Czy w turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera 2018 w Mińsku Polacy zdobędą więcej niż trzy punkty?