KP Łódź nie obronił tytułu mistrza Polski w beach soccerze. Boca Gdańsk lepsza w półfinale

Trzecia drużyna turnieju Euro Winners Cup nie awansowała do finału mistrzostw Polski 2018 w piłce nożnej plażowej. W półfinale krajowego czempionatu rozgrywanego w Kołobrzegu, KP Łódź został pokonany przez zespół BSC Boca Gdańsk.

Piotr Ziemka
Beach soccer WP SportoweFakty / Beach soccer
W 28. sekundzie meczu Boca - KP Łódź pierwszego gola dla ekipy z Gdańska zdobył Eduard Suarez Molina. Po trzech minutach gry, dzięki bramkom Daniela Krawczyka oraz Igora Brysztela prowadzili jednak obrońcy mistrzowskiego tytułu. Do wyrównania doprowadził Eduard Suarez. W ósmej minucie Boca Gdańsk odzyskała prowadzenie - z rzutu wolnego Szymona Gąsińskiego pokonał Antonio Mayor Hernandez.

W pierwszej tercji wszystkie gole dla BSC Boca Gdańsk zdobyli reprezentanci Hiszpanii. W drugiej odsłonie do siatki trafiła największa gwiazda hiszpańskiej kadry w piłce nożnej plażowej, występujący po przeciwnej stronie niż jego koledzy z reprezentacji - Llorenc Gomez Leon. Była to jednak trzecia, ostatnia bramka w tym meczu dla trzeciej drużyny turnieju Euro Winners Cup - Ligi Mistrzów w piłce nożnej plażowej.

Po 24 minutach Boca Gdańsk wygrywała 5:3. Ostatecznie triumfowała 7:3. W trzeciej części meczu prowadzenie tego zespołu powiększyli Daniel Baran i Oleg Zborowski.

Obie te ekipy rywalizowały w finale Pucharu Polski 2018. Wówczas po regulaminowym czasie meczu i dogrywce było 4:4. W rzutach karnych 2:0 triumfował KP Łódź.

Boca Gdańsk - KP Łódź 7:3 (3:2, 2:1, 2:0)
Gole: 1:0 Eduard Suarez Molina, 1:1 Daniel Krawczyk, 1:2 Igor Brysztel, 2:2 Eduard, 3:2 Antonio Mayor Hernandez, 4:2 Daniel Baran, 5:2 Kamil Kucharski, 5:3 Llorenc Gomez Leon, 6:3 Baran, 7:3 Oleg Zborowski.

W drugim półfinale wystąpiły Hemako Sztutowo oraz Team Słupsk Adkonis Kwakowo. Po dwóch tercjach Hemako prowadziło 6:1. Po dwie bramki zdobyli Mateusz Gruszewski i Paweł Friszkemut. W ostatniej odsłonie hat tricka ustrzelił Honorat Terczyński i mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 6:4.

Hemako Sztutowo - Team Słupsk Adkonis Kwakowo 6:4 (1:0, 5:1, 0:3)
Gole: 1:0 Mateusz Gruszewski, 2:0 Tomasz Poźniak, 3:0 Paweł Friszkemut, 4:0 Gruszewski, 4:1 Krystian Klawikowski, 5:1 Friszkemut, 6:1 Patryk Smarż, 6:2 Honorat Terczyński, 6:3 Terczyński, 6:4 Terczyński.

Mecz o trzecie miejsce i finał odbędą się w niedzielę.

Kto wygra finał mistrzostw Polski 2018 w piłce nożnej plażowej?